Reklama

Reklama

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na autostradzie. "Możliwe, że pił w trakcie jazdy" [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zatrzymaniem pijanego kierowcy pojazdu estońskiego przewoźnika zakończyła się jedna z rutynowych kontroli przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowe na A2.

Reklama

W poniedziałek (28 listopada) inspektorzy z łowickiego oddziału WITD, prowadząc działania kontrolne na autostradzie A2 zatrzymali do rutynowej kontroli pojazd estońskiego przewoźnika. Kontrolę przeprowadzono na zjeździe autostradowym „Łowicz”.

Po wejściu do kabiny kierowcy kontrolujący inspektor wyczuł woń alkoholu. Kierowca został poddany badaniu testerem trzeźwości, który potwierdził obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce wezwano patrol Policji.

z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu, który ponownie poddał kierowcę badaniu na obecność alkoholu.  Pierwsze badanie wykazało 1,04 mg/l (2,08 promila w organizmie), kolejne, przeprowadzone w krótkim odstępie czasu wykazało 1,09 mg/l (2,18 promila w organizmie).

- Wynik rosnący wskazywał jednoznacznie, że kierowca spożywał alkohol bezpośrednio przed kontrolą, a możliwe, że również podczas jazdy. Kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji w celu przeprowadzenia dalszych czynności procesowych, a zatrzymany pojazd skierowano na parking strzeżony - informuje WITD. 

Info: WITD

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy