Reklama

Pionier ostrzega przed tymi oszustami. Podszywają się pod pracowników spółdzielni i oferują...

Opublikowano:
Autor:

Pionier ostrzega przed tymi oszustami. Podszywają się pod pracowników spółdzielni i oferują... - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeśli w progu Twojego mieszkania staje dwóch mężczyzn w średnim wieku, mówiących łamaną polszczyzną i oferujących Ci wymianę drzwi, miej się na baczności. RSM Pionier ostrzega przed samozwańczymi stolarzami, którzy podszywają się pod pracowników spółdzielni. Na klatkach schodowych pojawiły się już oficjalne komunikaty uczulające lokatorów na wspomnianych delikwentów. Spółdzienia zaznacza, że nie ma z nimi nic wspólnego i nie świadczy tego typu usług.

Doniesienia o dwójce domokrążców pojawiły się już pod koniec lipca w mediach społecznościowych.

- Halo Kutno! Ostrzegam przed dwójką mężczyzn podajacych się za pracowników administracji spółdzielni PIONIER. (Śródmieście - Staszica). Informują o wymianie drzwi wejściowych do mieszkania prowadzonych przez spółdzielnię oraz że nie dostali informacji od właściciela o zgodzie na wymianę drzwi. Po rozmowie z administracją wiem, ze spółdzielnia PIONIER nie prowadzi wymiany drzwi wejściowych do mieszkań, bo leży to w zakresie właściciela mieszkania. Ostrzezcie swoich bliskich, zwłaszcza osoby starsze. Dwójka mężczyzn w wieku ok 40 lat jeden dość wysoki i przy kości, bardzo krótkie włosy (prawie lysy), drugi ok 170 cm wzrostu, czarne włosy, ciemna karnacja, nie mówił czystym językiem polskim. Obydwoje mieli czarne aktówki z jakby dokumentami. Po mojej informacji że jutro mają być pracownicy administracji u mnie w mieszkaniu więc dopytam dokładnie, bardzo szybko wyszli z klatki i nie dzwonili do innych mieszkańców - pisała jedna z internautek.

Spółdzielnia nie zbagatelizowała sprawy i postanowiła ostrzec przed oszustami zwłaszca tych, którzy z mediami społecznościowymi są na bakier. W tym celu na wszystkich klatkach schodowych budynków należących do RSM Pionier pojawiły się komunikaty o następującej treści:

W związku z ostatnimi doniesieniami o wizytach w Państwa budynkach przedstawicieli firm oferująych wymianę drzwi wejściowcyh do mieszkań i stolarki okiennej a podających się za pracowników administracji Spółedzielni.

Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Pionier" w Kutnie informuje, że są to osoby podszywające się pod pracowników Spółdzielni. Spółdzielnia nie współpracuje z firmami proponującymi w/w usługi.

Zalecamy dużą ostrożność w prypadku podobnych działań.

Wiceprezes Pioniera, Krzysztof Matusiak podkreśla, że wymiana drzwi, czy okien wykraczają poza zakres usług świadczonych przez spółdzielnie.

- Informacje o wszelkich działaniach podejmowanych przez spółdzielnię umieszczane są na naszej stronie. Jeżeli w drzwiach któregoś spółdzielcy pojawią się osoby proponujące pewne usługi, zalecamy zweryfikowanie, czy rzeczywiście są one pracownikami administracji RSM Pionier - apeluje K. Matusiak.

Jak nam wiadomo, lokatorzy Pioniera alarmowali również kutnowską policję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE