Reklama

Reklama

Piraci drogowi na celniku policji. Już dzisiaj duża akcja drogowa w naszym regionie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Piraci drogowi na celniku policji. Już dzisiaj duża akcja drogowa w naszym regionie - Zdjęcie główne

Policjanci z województwa łódzkiego włączą się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych o nazwie „Prędkość” | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 13 sierpnia 2021 roku policjanci z województwa łódzkiego włączą się do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych o nazwie „Prędkość”. Ich celem będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach. Kutnowska policja przypomina, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Reklama

Celem dzisiejszych działań będzie egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. W tym dniu na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory, oraz statyczne punkty kontroli  z wykorzystaniem mierników prędkości (również z wizualizacją). 

- Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do przestrzegania ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów – dodają policjanci. 

Należy pamiętać, że nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. 

Przypomnijmy, że według danych policji z czerwca 2021, od początku roku doszło na polskich drogach do 9121 wypadków. Zostało w nich poszkodowanych 10 385 osób, a 834 straciło życie. Statystycznie to 50 zdarzeń dziennie z 57 rannymi i 5 ofiarami śmiertelnymi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE