Reklama

Reklama

Posypały się mandaty. Kutnowska policja podsumowuje dużą akcję na drogach powiatu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Kutno

Posypały się mandaty. Kutnowska policja podsumowuje dużą akcję na drogach powiatu - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą "Prędkość" | foto KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 20 kierowców zostało ukaranych mandatami podczas akcji "Prędkość" przeprowadzonej wczoraj przez policjantów kutnowskiej drogówki. Dziś funkcjonariusze skupiają się na kolejnych działaniach - tym razem dotyczących pieszych.

Reklama

21 kierowców ukaranych mandatami

Z analizy wypadków drogowych wynika, że główną przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Dodatkowo na drogach powiatu kutnowskiego panowały wczoraj (7 marca) niezwykle trudne warunki. W nocy nastąpił spadek temperatury, który spowodował, że wcześniej mokre nawierzchnie jezdni pokryła cienka warstwa lodu. 

W związku z tym policjanci z powiatu kutnowskiego przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Niestety nie obyło się bez mandatów karnych. 

- Aż 21 kierujących nie przestrzegało na drogach przepisów ruchu drogowego. 12 osób przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Stwarzali tym samym nie tylko zagrożenie dla siebie, ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego - informuje mł. asp. Daria Olczyk z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Kutnowscy policjanci monitorują przejścia dla pieszych

Dziś (8 marca) kutnowscy funkcjonariusze prowadzą działania pod nazwą "Bezpieczny pieszy". 

- W obrębie przejść policjanci będą przyglądali się pieszym i kierowcom. Działania te mają wpłynąć na obniżenie poziomu zagrożenia bezpieczeństwa pieszych, w szczególności powstałego z winy kierujących - przy tych trudnych warunkach pogodowych na drodze - dodaje mł. asp. Daria Olczyk.

Przejście dla pieszych powinno być swoistym azylem bezpieczeństwa. Tutaj pierwszeństwo zawsze ma pieszy znajdujący się na przejściu. W praktyce widać jednak, że te zasady nie zawsze są respektowane przez kierowców. Piesi z kolei często wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem i zapominają, że nawet niewielka prędkość nie daje kierującemu możliwości natychmiastowego zatrzymania. 

- Policjanci apelują do wszystkich o jazdę z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, szczególnie w trudnych warunkach ruchu. Tylko taka rozważna jazda świadczyć będzie o naszej odpowiedzialności na drodze. Nawet najbardziej precyzyjne przepisy i surowe kary nie zastąpią zdrowego rozsądku, koncentracji i zwykłej, ludzkiej życzliwości na drodze - podkreśla mł. asp. D. Olczyk.

Info: KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy