Reklama

PKP zmienia rozkłady jazdy

Opublikowano:
Autor:

PKP zmienia rozkłady jazdy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 10 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy. Będzie ona obowiązywać do 8 czerwca br. Wprowadzane zmiany zapewnią optymalne kursowanie pociągów PKP Intercity podczas licznych modernizacji linii kolejowych.

W centralnej Polsce rozpoczyna się przebudowa infrastruktury pasażerskiej na stacji w Nowym Dworze Mazowieckim. W jej zakres wchodzi dostosowanie długości peronów do bezpiecznego zatrzymywania na tej stacji dłuższych pociągów TLK i IC. Prace będą mieć wpływ na kursowanie kilku pociągów PKP Intercity. Przez okres trzech tygodni do końca marca zawieszone zostanie kursowanie pary pociągów Pendolino relacji Warszawa – Gdynia – Warszawa, odjeżdżających z Warszawy Zachodniej o 6:16 oraz z Gdyni Głównej o 19:16. W tym terminie zostanie także skrócona relacja dwóch składów Express InterCity Premium (EIP). Pociąg 4504 relacji Bielsko-Biała – Gdynia pojedzie do Warszawy Wschodniej, skład EIP 5402 zaś, kursujący do Gliwic, wyruszy nie z Gdyni, a z Warszawy Wschodniej. EIC Norwid będzie kursować w skróconej relacji Warszawa – Kraków – Warszawa, a IC Sienkiewicz od poniedziałku do piątku pojedzie na krótszej trasie Kraków – Warszawa – Kraków.

W okresie trwania korekty pociągi IC Banach i TLK Witos, kursujące na trasie Warszawa – Przemyśl – Warszawa, na odcinku Warszawa Zachodnia – Radom pojadą trasą okrężną przez Grodzisk Mazowiecki i Idzikowice. W związku z tym nie będą zatrzymywać się na stacjach: Warszawa Służewiec, Piaseczno i Warka.

Jak informuje dalej PKP, trwające liczne modernizacje linii kolejowych spowodują także, że PKP Intercity będzie uruchamiać zastępczą komunikację autobusową na odcinkach niektórych połączeń. Część pociągów pojedzie w skróconych relacjach bądź trasami okrężnymi. Wszystko po to, aby zapewnić pasażerom sprawny dojazd do celu podróży.

- Warto więc wcześniej zapoznać się ze szczegółami podróży. To także okazja do tego, aby skorzystać z atrakcyjnych ofert promocyjnych, które obowiązują przy kupowaniu biletów z wyprzedzeniem. Poza Super Promo i Promo, które pozwalają dużo taniej podróżować pociągami ekspresowymi, PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. Przy zakupie biletu w terminie od 27 do 21 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 30%. Zakup w terminie od 20 do 14 dni przed podróżą umożliwia uzyskanie 20% rabatu. Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10% - informuje rzecznik.

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). 10 i 11 marca br. na największych dworcach w Polsce - Warszawie Centralnej im. Stanisława Moniuszki, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE