Reklama

Reklama

Płacił nie swoją kartą. Grozi mu aż 10 lat więzienia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archwium

Płacił nie swoją kartą. Grozi mu aż 10 lat więzienia - Zdjęcie główne

Mieszkaniec powiatu kutnowskiego płacił za zakupy używając przywłaszczonej karty | foto poglądowe-archwium

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkaniec powiatu kutnowskiego znalazł kartę płatniczą, a następnie ją przygarnął płacąc za artykuły spożywczo-przemysłowe. Zatrzymali go policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żurominie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama

- Do zdarzenia doszło w połowie lutego br., gdzie 30-letnia mieszkanka powiatu olsztyńskiego przebywając na terenie powiatu żuromińskiego w niewyjaśnionych okolicznościach straciła kartę płatniczą. Jak się okazało później, zagubiona karta znalazła nowego użytkownika, który dokonywał płatności posługując się nią czterokrotnie. Zanim karta została zablokowana, nieuczciwy znalazca zdążył dokonać płatności w formie zbliżeniowej na kwotę ponad 180 zł - relacjonuje mł. asp. Tomasz Łopiński z KPP Żuromin.

Pokrzywdzona zgłosiła sprawę policji, którą zajęli się żuromińscy kryminalni. Policjanci przeanalizowali nagrania z kamer monitoringu sklepu gdzie posługiwano się kartą, a następnie ustalili sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Mężczyźnie postawiono cztery zarzuty z art. 279 KK (kradzież z włamaniem). Popełnione przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 10.

- Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. W przypadku zagubienia kart płatniczych, właściciel powinien jak najszybciej powiadomić oddział banku, który kartę wydał celem jej zablokowania. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia się nią przez osoby do tego nieuprawnione należy zgłosić się do najbliższej jednostki policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - podkreśla mł. asp. Tomasz Łopiński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy