Reklama

Plagiat czy inspiracja?

Opublikowano:
Autor:

Plagiat czy inspiracja? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno stało się ostatnio sławne w Wielkopolsce. Wszystko za sprawą Justyny Kaniasty, dyrektora Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie (powiat gnieźnieński), której zarzuca się, że dopuściła się plagiatu. Lokalne media donoszą, że szefowa szkoły wykorzystała fragment przemówienia Zofii Falborskiej, dyrektor kutnowskiego "Ekonomika".

Justyna Kaniasty w liście do absolwentów i wychowanków szkoły użyła niemalże identycznych słów jak Zofia Falborska, która 11 lat temu witała absolwentów Zespołu Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie.

Uczniowska społeczność w Trzemesznie jest oburzona i podkreśla, że szefowa placówki straciła autorytet wśród młodzieży, bo jakich argumentów użyje, gdy przyłapie kogoś na ściąganiu?

Z. Falborska w rozmowie z naszą reporterką przyznała, że zapoznała się z treścią przemówienia koleżanki po fachu, jednak nie widzi w nim nic zdrożnego. Jej zdaniem tylko nieliczne fragmenty odwołują się do jej słów sprzed lat, dlatego nie zamierza nikogo oskarżać o plagiat.

Zainteresowanych tematem odsyłamy do strony internetowej http://www.palukitv.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE