Reklama

Reklama

Plaża, boiska i tereny rekreacyjne nad zalewem? Pojawiają się takie propozycje [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy nad zalewem przy ulicach Narutowicza i Barei w Kutnie powstaną boiska, plaża i miejsca przeznaczone do relaksu i wypoczynku? Pojawiają się takie pomysły, są one poruszane przez radnych i mieszkańców, którzy postulowali o to w przeszłości m.in. w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Jednym z punktów porządku obrad niedawnej sesji rady miasta było wyrażenie zgody na oddanie w dzierżawę nieruchomości położonych w Kutnie przy ulicy Bałtyckiej na rzecz dotychczasowego dzierżawcy. To miejsce które w dni targowe służy jako parking.

Joanna Podemska przed obradami zapowiadała, że zagłosuje przeciwko tej uchwale. Radna stwierdzała, że tereny w okolicy zalewu powinny być zagospodarowane jako rekreacyjne.

- Uważam, że Prezydent Miasta Kutno powinien niezwłocznie przystąpić do stworzenia strategii dla terenów rekreacyjnych nad Zalewem. Moim zdaniem konieczne jest nieprzedłużanie umów z dotychczasowymi dzierżawcami na wszystkich przedmiotowych terenach i zaplanowanie, które konkretnie obszary przeznaczyć na jaki cel, m.in.: plażę nad Zalewem, boiska sportowe do gry w koszykówkę i siatkówkę, ławeczki do wypoczynku. Na jutrzejszej Radzie zamierzam głosować przeciwko pomysłowi, by parking przy ulicy Bałtyckiej w Kutnie (po drugiej stronie rzeki od tzw. Targowicy) przez następne 3 lata nadal prowadziły osoby trzecie, a nie Miasto Kutno – pisała wczoraj w mediach społecznościowych Joanna Podemska.

Dodawała, że 3-letnia dzierżawa wspomnianych terenów uniemożliwi władzom miasta swobodne zarządzanie tym obszarem. 

- Już teraz należy zaplanować, gdzie powinna znajdować się, jaka część: rekreacyjna, zielona, parkingowa. Uważam, że jeżeli Rada Miasta Kutno wyrazi zgodę na to, by przedłużyć dzierżawę dla osób trzecich, to do 31 sierpnia 2025 roku Miasto Kutno nie będzie mogło racjonalnie rozplanować strategii terenów nad Zalewem i jej zrealizować – podkreślała J. Podemska.

Jej opinia spotkała się z dużą aprobatą. Radny Robert Stępniewski napisał, że on również proponował, by tereny nad zalewem zostały przekształcone w tereny rekreacyjne.

Ostatecznie decyzją radnych tereny przy ulicy Bałtyckiej zostaną wydzierżawione (12 głosów za, 7 przeciw, dwóch radnych było nieobecnych). W galerii mapka pokazująca o które dokładnie nieruchomości chodzi (zaznaczone kolorem zielonym).

- Konsekwentnie jestem zdania, że to Miasto Kutno powinno prowadzić tam parking. Niestety, większość radnych głosowała za oddaniem  w/w terenów w dzierżawę na kolejne 3 lata, a skutkiem ich decyzji jest uniemożliwienie Miastu Kutno swobodnego zarządzania tym obszarem. Ja nadal będę walczyć, żeby Prezydent Miasta Kutno jak najszybciej przystąpił do stworzenia strategii terenów rekreacyjnych nad Zalewem (po obu stronach rzeki) - skomentowała radna Podemska.

Zapytaliśmy Urząd Miasta w Kutnie o to, czy tereny w okolicach zalewu w przyszłości mogą zostać zagospodrowane w opisany powyżej sposób. O odpowiedzi poinformujemy.

Warto dodać, że jednym z projektów złożonych do ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego było właśnie zagospodarowanie rekreacyjne terenów przy zalewie.

- Przede wszystkim chodzi o stworzenie miejsca do spotkań. Zainstalowanie 10 drewnianych ławek, 10 parkowych koszy na śmieci. Budowę drewnianej altany grillowej, miejsca na ognisko. Utwardzenie kamieniem lub grysem około 200-300 mb ścieżek prowadzących do strefy rekreacyjnej. Zainstalowanie 5-6 lamp oświetleniowych, tak, aby możliwe było korzystanie z terenu również po zmroku. Projekt ma zawierać także budowę pomostu, z którego można byłoby popatrzeć na taflę wody zalewu oraz huśtawki trzyosobowej. Wszystko ma zostać okraszone nasadzeniami 10 drzew - klonów czerwonych, dębów i platanów, które za kilka lat mogą dać trochę cienia odpoczywającym mieszkańcom miasta – pisali projektodawcy.

Wnioskodawcy oszacowali koszt tej inwestycji na 118 tysięcy złotych. Projekt nie został jednak poddany pod głosowanie – został zweryfikowany negatywnie na etapie oceny merytorycznej, ponieważ dzierżawcą terenu jest Stowarzyszenie wędkarskie Zalew, a projektodawca nie dołączył zgody zarządcy terenu.

Do tematu terenów nad zalewem wrócimy. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy