Reklama

Plaża i rozarium nad Ochnią?

Opublikowano:
Autor:

Plaża i rozarium nad Ochnią? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 7 mln zł środków europejskich pozyskało w tym roku miasto. To pieniądze jeszcze z poprzedniego rozdania na lata 2007-2013.- Mamy już drugi rok nowej perspektywy i cały czas czekamy na rozpisanie konkursów w ramach regionalnych programów operacyjnych - mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.W ramach nowego unijnego finansowania UM chce zrealizować wiele przedsięwzięć, w tym 3 główne projekty - chodzi o rewitalizację starego miasta, w tym Pałacu Saskiego, pl. Wolności i Rynku Zduńskiego (potrzeba na ten cel ok. 40 mln zł).

Ponadto magistrat będzie ubiegał się o wdrożenie programu gospodarki niskoemisyjnej, w ramach którego będzie możliwy m.in. zakup elektrycznych autobusów ekologicznych dla MZK.

Planowane jest również zrealizowanie przedsięwzięcia "Zielona oś miasta".

- Chodzi o to, żeby miasto zwróciło się w kierunku rzeki. Planowane jest zrobienie rozarium przy al. ZHP [a nie jak wcześniej zakładano w parku Traugutta - przyp. red.]. Stanowiłoby ono atrakcję turystyczną nie tylko dla mieszkańców miasta czy województwa - mówi Jacek Boczkaja. - Przy tej okazji powstałyby ścieżki rowerowe wzdłuż Ochni, a także szereg terenów rekreacyjnych, np. plaża nad Ochnią i boisko do siatkówki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE