Reklama

Reklama

Plon niesiemy plon. Rolnicy świętują

Opublikowano: ndz, 6 wrz 2015 19:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia To już ostatnie w tym roku dożynki w powiecie kutnowskim. Dzisiaj świętują rolnicy z gmin Bedlno, Łanięta oraz Krzyżanów. Nie odstraszyła ich nawet kapryśna pogoda. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy Krzyżanów.Święto plonów w tej gminie rozpoczęło się od barwnego korowodu dożynkowego, po którym rozpoczęła się msza święta. Koncelebrowali ją: ks. Mariusz Minda, ks. Józef Zawiślak oraz ks. Zbigniew Strzałkowski. Po nabożeństwie głos zabrał wójt Tomasz Jakubowski.- Dziś świętujemy nasze gminne dożynki, które dla wszystkich rolników są świętem zwieńczającym całoroczny trud włożony w pracę na roli. Dożynki to od wieków najważniejsze Święto Polskiej Wsi. Jest to uroczystość ważna dla wszystkich, gdyż przypomina nam, że to właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika, codziennie na stoły w naszych domach trafia polski chleb - mówił gospodarz gminy.

Reklama

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. poseł Tadeusz Woźniak, wicestarosta Zdzisław Trawczyński, komendant KPP w Kutnie, insp. Jan Kuropatwa oraz Halina i Mieczysław Wośko.

Warto dodać, że starostami dożynek byli Katarzyna Miziołek z Sokoła oraz Stanisław Jujka z Kaszew Kościelnych. Pani Kasia wraz z mężem Michałem prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 8 hektarów. Dominuje w nim produkcja roślinna. Pan Stanisław od 26 jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci, z rolnictwem związany od najmłodszych lat.

Poza występami zespołów ludowych na mieszkańców czeka jeszcze koncert grupy Focus. Do tego swojskie jadło, wystawy okolicznościowe czy dmuchane zabawki dla dzieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)