Reklama

Po raz pierwszy w Kutnie: Opera na deskach KDK

Opublikowano:
Autor:

Po raz pierwszy w Kutnie: Opera na deskach KDK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już 29 lipca rozpocznie się szósta edycja Letniego Festiwalu Muzycznego. Do Kutna przyjedzie ponad 70 artystów z całej Polski. Dyrektor LFM, prof. Anna Jeremus-Lewandowska, zaplanowała dla kutnian 14 wydarzeń artystycznych, w tym operę z prawdziwego zdarzenia! Nie będziemy musieli jechać do Opery Narodowej w Warszawie, by spotkać się z kulturą przez duże K.Letni Festiwal Muzyczny na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w naszym mieście. W tym roku zaplanowano 11 koncertów w mieście. Odbywać się będą w plenerze - na pl. Piłsudskiego, a także w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, Szkole Muzycznej, Hotelu Rondo czy kościołach - św. Wawrzyńca i Jana Chrzciciela.

- To ogromne przedsięwzięcie logistyczne, które nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca z instytucjami kultury miasta - mówi prof. Anna Jeremus-Lewandowska, dyrektor LFM. - Festiwal otworzymy spotkaniem prof. Akademii Muzycznej w Poznaniu, dyrygentem Warcisławem Kunzem. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Rondo.

To będzie dopiero początek artystycznych doznań muzycznych. Koncerty odbywać się będą aż do 29 sierpnia. Na uwagę zasługuje bez wątpienia 22 sierpnia. Już teraz warto zaopatrzyć się w wejściówki w kasie KDK lub Hotelu Rondo na operę "Służąca Pani" Pergolesiego.

- Orkiestra Filharmonii Kameralnej znajdować się będzie przy scenie. Przedstawienie wystawimy jak typową operę - w strojach i przy odpowiedniej scenografii. Dodatkowo artyści będą śpiewać w języku polskim - dodaje A. Jeremus-Lewandowska.

LFM towarzyszyć będą również warsztaty wokalne dla 14 młodych artystów. Szkolić się będą pod okiem 5 pedagogów i 3 pianistów. Szczegóły o festiwalu znajdują się na stronie internetowej letnifestiwal.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE