Reklama

Pobocza w Kajewie straszą wyglądem

Opublikowano:
Autor:

Pobocza w Kajewie straszą wyglądem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mnóstwo chwastów, dziko rosnące krzewy i sterta śmieci – tak według mieszkańców wyglądają pobocza w miejscowości Kajew.Czy gmina zajmie się ich oczyszczaniem? O coraz bardziej zaniedbanych poboczach w Kajewie poinformowała nas jedna z mieszkanek tej miejscowości.– Od dwóch lat nikt nie zainteresuje się obcięciem poboczy dróg z traw, chwastów, nie mówiąc już nic o walających się stertach śmieci w przydrożnych rowach i głębokim kanale, który biegnie wzdłuż właśnie tej drogi – czytamy w mailu od mieszkanki Kajewa. – W tamtym roku w sezonie wiosenno-letnim przejechał jeden jedyny raz ciągnik z odpowiednią maszyną, ale niestety tylko przejechał, bo kosiarka była w górze. W tym roku, mimo że mamy już lipiec, nikt nie pofatygował się nawet sprawdzić jak wyglądają owe pobocza.

Z relacji naszej Czytelniczki wynikało, że obrzeża dróg są gęsto porośnięte chwastami i dzikimi krzewami. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy pobocza w Kajewie rzeczywiście są tak mocno zaniedbane. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że spora część uwag ma swoje odbicie w rzeczywistości– dzika roślinność nie tylko psuje krajobraz miejscowości, ale również mocno utrudnia kierowcom widoczność na drodze. Oprócz tego w przydrożnych rowach roi się od śmieci, zwłaszcza od butelek po alkoholu. Ponieważ pobocza w Kajewie nie wyglądają zachęcająco, postanowiliśmy zapytać władze gminy o możliwość ich oczyszczania. W odpowiedzi przeczytaliśmy jednak, że gmina regularnie dba o ich dobry stan.

– Uprzejmie informuję, iż prace związane z wykonywaniem przycinania krzewów i traw wykonywane są zgodnie z harmonogramem, w którym również uwzględniono miejscowość Kajew. – poinformowała burmistrz Julianna Herman.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE