Reklama

Reklama

Pod naszym patronatem: Miasto Świętuje imieniny marszałka Piłsudskiego

Opublikowano: czw, 19 mar 2015 11:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowskie Towarzystwo Historyczne wraz z Muzeum Regionalnym w Kutnie, Gimnazjum nr 2 im. marsz. Józefa Piłsudskiego i Młodzieżowym Domem Kultury już po raz trzeci zorganizowało obchody imienin marszałka Józefa Piłsudskiego, które w okresie II RP miały charakter święta państwowego.Obchody rozpoczęły się od drużynowego turnieju planszowych gier strategicznych w budynku muzeum, nastepnie uczniowie z Gimnazjum nr 2 odbyli marsz "Śladami tradycji Piłsudczykowskich w Kutnie", który zakończył się uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. O godz. 16 natomiast w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się Imieninowy Turniej Darta.

Reklama

W uroczystości na placu Piłsudskiego wzięli udział: członek zarządu powiatu Artur Gierula, radny miejski Robert Małachowski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju UM Michał Adamski oraz kierownik biura prasowego magistratu Joanna Brylska. Ceremonia rozpoczęła się od przemówienia historyka z Muzeum Regionalnego, Kazimierza Śwircza, następnie przedstawiciele miasta i powiatu oraz uczniowie Gimnazjum nr 2 złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka.

W tym roku obchody te miały szczególną oprawę. Niedawno udało się odnaleźć unikatowe zdjęcie z okresu międzywojennego, które przedstawia kutnowski ratusz udekorowany na cześć marszałka. Dzięki tej fotografii Muzeum Regionalne w Kutnie przygotowało aranżację wystroju muzealnego balkonu nawiązującą do autentycznej, przedwojennej oprawy święta. Zdjęcie to także dowód, że takie obchody na terenie miasta miały miejsce i przywiązywano do nich szczególną wagę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)