Reklama

Pod uniwersyteckim patronatem

Opublikowano:
Autor:

Pod uniwersyteckim patronatem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie będą uczestniczyć w otwartych wykładach, warsztatach, konkursach i festiwalach organizowanych przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Taką możliwość przewiduje porozumienie o współpracy zawarte 27 marca 2015 roku w Colegium Geographicum w Łodzi.– Proponowany kształt współpracy na pewno przyczyni się do pogłębiania wiedzy uczniów, szczególnie w zakresie geografii i turystyki oraz dostarczy absolwentom informacji o kierunkach studiów oferowanych przez Wydział – podkreśla Małgorzata Walerczak, inicjatorka porozumienia, nauczyciel geografii w liceum.

Dokument podpisały dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego dr Elżbieta Papińska i dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Kutnie Barbara Rostek–Nowacka. Porozumienie zakłada możliwość gościnnych wykładów pracowników i studentów Wydziału Nauk Geograficznych UŁ w szkole. Uniwersytet swoim patronatem obejmuje szczególnie klasy realizujące program przedmiotów geografia i matematyka w zakresie rozszerzonym.

W uroczystości wzięli udział również uczniowie klasy II c – matematyczno – fizyczno – geograficznej. Młodzież uczestniczyła także w cyklu wykładów w ramach Dnia Geografa pod hasłem „Problemy współczesnego świata”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE