Reklama

Podpisano umowę na rozbudowę infrastruktury wodno-ściekowej

Opublikowano:
Autor:

Podpisano umowę na rozbudowę infrastruktury wodno-ściekowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi miało miejsce podpisanie umowy o dofinansowanie realizacji projektu: "Rozbudowa wraz z modernizacją systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych aglomeracji Kutno".Projekt ten będzie realizowany w ramach I priorytetu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM

Całkowita wartość zadania to kwota ok. 9,6 mln zł. Projekt będzie realizowany przy udziale środków z WFOŚiGW w Łodzi w postaci dotacji w wysokości ok. 7,7 mln zł, pożyczki w wysokości ok. 1,5 mln zł, przy udziale środków własnych w kwocie ok. 370 tys. zł. W ramach realizacji projektu zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna w ul. Jesiennej, Rolniczej, w rejonie ul. Sklęczkowskiej i Odlewniczej, kanalizacja sanitarna wraz z przepompownią w ul. Narutowicza i Kilińskiego oraz w ul. Grunwaldzkiej.

Łącznie w ramach tego zadania wybudowane zostanie ok. 7 km sieci kanalizacyjnej. Realizacja projektu trwać będzie w latach 2013 – 2015. Główne cele tych inwestycji to polepszenie standardu ochrony środowiska zgodnie z obowiązującymi normami unijnymi, racjonalna gospodarka wodno-ściekowa, zmniejszenie ilości ścieków przedostających się do gleby, poprawa warunków życia mieszkańców.

*RLM - jest to parametr projektowy, wyrażający wielkość ładunku w ściekach używany w szacowaniu wielkości biologicznych oczyszczalni ścieków. Reprezentuje ona wielokrotność ładunku biologicznego oczyszczanych ścieków w stosunku do wzorcowego jednostkowego ładunku ścieków pochodzących z gospodarstw domowych odprowadzanych przez statystycznego mieszkańca w ciągu doby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE