Reklama

Reklama

Podróż w czasie w Leszczynku. Pod Kutnem odbyła się kolejna impreza [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jedyna w swoim rodzaju sceneria i klimat dworku w Leszczynku pod Kutnem były doskonałym tłem dla wydarzenia, które odbywało się tam dzisiejszego popołudnia. Zorganizowano Dzień Dworski, a więc mieliśmy niepowtarzalną okazję, by cofnąć się do XIX wieku.

Reklama

Klimatycznie pod Kutnem

Impreza ruszyła w południe i potrwała do wczesnych godzin wieczornych. Organizatorzy zadbali o kilka dworskich atrakcji.

- W Leszczynku mamy dzień dworski. Wracamy do rozrywek z XIX wieku, pokazujemy jak wówczas spędzano czas - mówi Justyna Ozdowska, zastępca dyrektor Centrum Kultury gminy Kutno.

- Rozpoczęliśmy warsztatami malarskimi i warsztatami rękodzieła. W dalszej kolejności przejdziemy do czerpania radości ze sztuki – dodawała wójt Gminy Kutno, Justyna Jasińska.

W programie wydarzenia znalazł się plener malarski i wystawa dzieł kutnowskiej artystki, Niny Kunikowskiej. Oprócz tego odbyły się wspomniane przez wójt warsztaty rękodzieła – tworzono kwiatowe kapelusze i ozdoby.

Następnie odbyły się warsztaty tańca dworskiego z solistami baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, a także koncert "Na 4 ręce po Polsku" w wykonaniu AM Piano Duo.

Co czeka nas w przyszłości?

To kolejna w tym tygodniu impreza na terenach wokół dworku w Leszczynku, poprzednią relacjonowaliśmy TUTAJ. Co w dalszej kolejności planuje Centrum Kultury Gmina Kutno i sama Gmina?

- W Leszczynku cały czas pracujemy sekcyjnie, mamy codzienną pracę w różnym zakresie z dziećmi i młodzieżą. W najbliższym czasie chcemy ruszyć z wakacyjnymi zajęciami dla dzieci. Jeśli chodzi o same imprezy – będziemy o nich na bieżąco informować – mówiła J. Ozdowska..

Przy okazji zaprosiła na jutrzejszy koncert orkiestry Gminy Kutno, który o 11,30 odbędzie się w kościele w Woźniakowie. O oprawę muzyczną mszy zadba J. Ozdowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy