Reklama

Reklama

Podsumowali karty historii... Jubileusz 45-lecia szkoły w Kutnie-Azorach

Opublikowano: czw, 18 cze 2015 18:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyło się jubileuszowe spotkanie, 45-lecia Zespołu Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach.- Szkoła jest szczególnym rodzajem instytucji publicznej, która ma w sobie coś z gniazda. W nim przygotowuje się młode osobniki do dorosłego życia - symbolicznie porównała Agnieszka Ryczkowska, dyrektor szkoły.Podczas dzisiejszej uroczystości dziękowano osobom, które od podstaw budowały fundamenty szkoły, pomagały w tworzeniu tradycji oraz zapisywaniu kart historii placówki. - 45 lat to taka perspektywa, która wydaje się być dla młodego człowieka bardzo duża. Dla nas, starszych, to tak naprawdę "młoda babka" i jest jak twierdza - silna, stabilna i mądra - mówi wiceprezydent Zbigniew Wdowiak.

Reklama

Pomiędzy przemowami, głoszonymi przez znamienitych gości, zaprezentowano projekcje filmowe pt. "Azorska Kronika Filmowa", która ukazywała gościom historię szkoły.

- Pozwolę sobie skomentować waszą obecność tutaj - uczniów, absolwentów i gości. Świadczy to o tym, jak szkoła jest postrzegana. Nie mam cienia wątpliwościm że jest to niezwykle pozytywny wizerunek - zauważył Artur Gierula.

Odczytano również pismo od kutnowskiego starosty, Krzysztofa Debicha, który objął święto patronatem honorowym.

- Szkoła ponadgimnazjalna to instytucja, która w dużym stopniu kształtuje światopogląd i postawy życiowe. To dzięki państwa aktywnej postawie uczniowie są w stanie realizować swoje cele życiowe. To dzięki wam, wasi uczniowie osiągają dalsze sukcesy w edukacji i życiu zawodowym - słyszymy w mowie.

Tuż po zakończeniu części oficjalnej, przybyli goście zaproszeni zostali na hol Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie czekał na nich jubileuszowy poczęstunek. W dniu jutrzejszym natomiast o godzinie 19 w Restauracji Elida rozpocznie się bal jubileuszowy, który zakończy się o godzinie 5.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)