Reklama

[PODSUMOWANIE] 450 imprez w 365 dni - tak działa Kutnowski Dom Kultury

Opublikowano:
Autor:

[PODSUMOWANIE] 450 imprez w 365 dni - tak działa Kutnowski Dom Kultury - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nasze miasto bez Święta Róży, Kutnowskiej Majówki, Pikniku Wśród Róż czy Stacji Kutno? To niemożliwe! Nie tylko te, ale także masa innych imprez oraz wydarzeń zagościła na kulturalnej mapie Kutna w ubiegłym roku. A tych było naprawdę dużo - sam Kutnowski Dom Kultury zorganizował ich aż 450 w jedynie 365 dni. Powspominajmy więc!

Jak podkreśla sam KDK, nie da się ukryć, że 2018 był niezwykle rozrywkowym i pełnym atrakcji rokiem, a co za tym idzie - bardzo pracowitym dla tej placówki.

- Mimo ogromu wydarzeń, nadal pełni energii, pracownicy KDK tuż przed świąteczną przerwą, zdążyli nagrać dla nas Piosenkę Świąteczną z życzeniami (ta wisienka na kulturalnym torcie miała ponad 30 tysięcy wyświetleń na samym Facebooku). W minionym roku każdy na pewno znalazł w bogatej ofercie coś dla siebie – nie o gustach będzie tu jednak mowa, a o liczbach – to one najpełniej podsumują kulturalny 2018. Łącznie odbyło się ponad 450 wydarzeń kulturalnych!

Czas więc na liczby. Zacznijmy od koncertów - plenerowych i tych kameralnych, towarzyszących największym imprezom w mieście i tych biletowanych. W ubiegłym roku odbyło się ponad 90 imprez biletowanych, zaś koncertów plenerowych 40. Na deskach KDK-u, CTMiT-u oraz scenach czy to na pl. Piłsudskiego, pl. Wolności czy nad Ochnią wystąpili m.in. Sound&Grace, Artur Andrus, Maciej Maleńczuk, Katarzyna Żak, O.S.T.R., Voo Voo, Micromusic, Krystyna Janda, Czesław Mozil, Teatr Capitol, Bracia Zielińscy, Ani mru mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kałamasz, Michał Wiśniewski, Ryszard Poznakowski, Natalia Sikora, Łukasz Zagrobelny, Kacper Kuszewski, Małgorzata Żurańska-Wilkowska, Boys, Piękni i Młodzi, Akcent, Perfect, Mesajah, Sztywny Pal Azji, Kabanos, Maryla Rodowicz, Łaki Łan, Sarsa.

Nie tylko w koncertach mogliśmy uczestniczyć w 2018 roku bowiem w Kutnie odbyły się kolejne edycje ogólnopolskich cyklicznych imprez – Festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media, Złotego Środka Poezji, Kutnowskiej Majówki, Majówki ze Stanisławem Bareją, Pikniku wśród róż, Festiwalu Świat Muzyki Muzyka Świata, Letniego Festiwalu Muzycznego, Festiwalu Ognia Fireproof, Eksplozji Kolorów, Stacji Kutno, Wigilii miejskiej i Sylwestra przed Ratuszem. Ubiegły tok to także 44. odsłona Święta Róży z rekordową ilością odmian (ponad 350) od producentów i miłośników z całej Polski.

Ale nie tylko stałe i cykliczne imprezy miały miejsce w mieście róż. Pojawiło się także sporo nowości. Po raz pierwszy zorganizowano „Oj” Kutnowskie Spotkania Teatralne, w trakcie których zaprezentowano dokonania amatorskiego ruchu teatralnego w Kutnie (spektakle Grupy Teatralnej „od jutra”, Studia Teatralnego „Oj” oraz Teatru „Czemu nie?” SUTW). Na deskach KDK i CTMiT w ramach tego wydarzenia gościła także Krystyna Janda, wokaliści z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, absolwenci Szkoły Aktorskiej Machulskich oraz tancerze z warszawskiego Teatru Tańca Test.

Nowością był także projekt Kutnowskiego Domu Kultury „Hula Kultura”, czyli nic innego jak prezentacja bieżącej ofertę KDK i repertuaru kinowego w formie wideo i z przymrużeniem oka.

- Warto podkreślić, że Kutnowski Dom Kultury bardzo intensywnie działał w serwisach społecznościowych, co przełożyło się na dużą liczbą obserwujących (8 tysięcy osób na Facebooku). Nasz Dom Kultury obecny jest również na Instagramie, YouTubie czy Twitterze - informuje KDK.

W 2018 prężnie działało 28 sekcji KDK. Instruktorzy realizowali zajęcia plastyczne, teatralne, origami, szycia i taneczne. Przez cały rok można było wziąć udział w konkursach w ramach projektu „Od Bałtyku do Tatr – 100 lat niepodległości”. Z kolei dzięki sekcjom teatralnym doczekaliśmy się 5 premier – spektaklu muzycznego „Miauuusical, czyli kiedy kota nie ma…” Teatru Puszek i Studia Teatralnego „Oj”, zobaczyć można było także „Chmurny Tryptyk z trupem w tle” Grupy Teatralnej „od jutra”, „Trzy siostry (ale nie te Czechowa, tylko Czarownice z Makbeta)” Studia Teatralnego „Oj” – spektakl zdobył III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna, „Nasz mąż nie żyje” Grupy Teatralnej „od jutra” oraz najnowszą produkcję Kutnowskiego Teatru Amatorskiego im. Aleksandra Fredry „Mieszczanin szlachcicem”.

Nie zapomniano także o najmłodszych mieszkańcach miasta, którym poświęcono cykliczne projekty jak chociażby Kinematograf dla Malucha, Poranek Teatralny czy Poranek Muzyczny cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem i kontynuowane w 2019 roku.

A jaką popularnością cieszyło kino Kutnowskiego Domu Kultury? W 2018 roku odbyło się 1 100 seansów filmowych, a największą liczbę widzów przyciągnął „Kler” Wojtka Smarzowskiego, który przyciągnął przed kinowy ekran łącznie 8 190 widzów.

- Tak prezentował się rok 2018 w wykonaniu KDK, a już teraz z niecierpliwością pozostaje czekać na wydarzenia w 2019, a szczególnie na 45. Święto Róży- podsumowują.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE