Reklama

Reklama

Podsumowano "Akcję Zima 2014-2015"

Opublikowano: śr, 8 kwi 2015 14:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś w Miejskim Ośrodku Pomocy Społeczej w Kutnie odbyło się spotkaie podsumowujące działania związane z "Akcją Zima 2014-2015". Celem akcji były działania na rzecz osób zagrożonych wychłodzeniem i zamarznięciem. Pomagano również osobom chorym, niepełnosprawnym, niezaradnym życiowo i rodzinom wielodzietnym. Wyjątkowo w tegorocznej akcji wyjeżdżano w środowiska zagrożone, oferując bezdomnym gorący napój i posiłek.- Wrażenie, które miałam na ostatnim spotkaniu przerosło moje oczekiwania i pewne sukcesy, które sie tu pojawiły. Działania, które okazały się tak skuteczne, że mi bliżej nie jest wiadomym, żeby zdarzyło się zamarznięcie, dzięki współpracy z państwem - mówiła Bożena Budnik, dyrektor MOPS.

Reklama

- Przez całą akcje dysponowaliśmy dwoma telefonami służbowymi, na które przyjmować mogliśmy zgłoszenia. W godzinach popołudniowych i wieczornych prowadziliśmy stałą współpracę ze służbami mundurowymi. Straż miejska, straż pożarna, policja, jak również Kutnowski Szpital Samorządowy. Systematycznie odwiedzaliśmy jadłodajnię Caritasu, gdzie moitorowaliśmy przybywające tam osoby. Zachęcaliśmy do współpracy. Odwiedzaliśmy Kutnowski Komitet Obrony Bezrobotnych, gdzie pozyskiwaliśmy odzież, ciepłe obuwie, jak również środki czystości - tłumaczyła Aleksandra Kacalak, pracownik socjalny.

Osoby oczekujące pomocy mogły również skorzystać z łazienki, która była specjalnie przystosowana w domu noclegowym. Skorzystało z tej możliwości 19 osób bezdomnych. 31 osobom wydano odzież. Przez cały okres zimowy skierowano do domu noclegowego 17 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)