Reklama

Podtopienia zagrożeniem dla mieszkańców? Jest oficjalna interwencja

Opublikowano:
Autor:

Podtopienia zagrożeniem dla mieszkańców? Jest oficjalna interwencja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielokrotnie informowaliśmy o tym, że Al. ZHP w trakcie intensywnych opadów deszczu są wyjątkowo narażone na podtopienia. W tej sprawie interwencję podjął jeden z radnych.

Mowa o Rafale Jóźwiaku, który zwrócił się do miejskich władz z prośbą o odpowiednie odwodnienie tego terenu.

- W trakcie intensywnych opadów deszczu teren położony przy Al. ZHP jest zalewany, a szczególnie dotkliwie podtapiane są bloki nr 2 i 4. Stanowi to zagrożenie dla mienia mieszkańców. w szczególności dla samochodów i piwnic w blokach. Ostatnio takie zjawisko miało miejsce w czerwcu 2017 roku – pisze w swojej interpelacji Rafał Jóźwiak.

Dodaje, że władze naszego miasta podjęły temat systemowego rozwiązania problemu podtapiania tego terenu wykonując dokumentację techniczną.

- Prace budowlane odwadniające teren nie zostały jednak dotąd przeprowadzone. Cały czas istnieje zagrożenie zalaniem ww. obszaru, co może powodować — z uwagi na zaniechanie działań ze strony UM Kutna — skutki w postaci strat materialnych, uszkodzeń pojazdów i budynków oraz roszczenia odszkodowawcze – zwraca uwagę radny.

Rafał Jóźwiak wnioskuje o przeprowadzenie prac odwadniających teren w rejonie bloków położonych przy Al. ZHP (budowa kolektora odprowadzającego wody deszczowe) i określenie konkretnego terminu robót.

O odpowiedzi na interpelację na pewno poinformujemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE