Reklama

Reklama

Pogoda im nie straszna. "Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015"

Opublikowano: pon, 19 paź 2015 11:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnia konkurencja o randze mistrzostw Koła była rozgrywana momentami w strugach deszczu. Dwunastu zapaleńców stawiło się na odprawie w stanicy w Kromszewicach aby rozegrać kolejne „Spinningowe Mistrzostwa Koła 2015”. Po przybyciu czekało na nich śniadanie: bułeczki, pieczony boczek i drożdżówka. Przybyłych powitał prezes Koła oraz przedstawił dzisiejszego arbitra Zbigniewa Kowalskiego – Sędziego Klasy Krajowej oraz sponsora Jana Błaszczyka. Sędzia przedstawił regulamin zawodów, sprawdził czy wszyscy mają stosowne uprawnienia do wędkowania na wodach Zakładu Rybackiego we Włocławku oraz niezbędny sprzęt ratunkowy.

Reklama

O ósmej pada sygnał do wypłynięcia i rozpoczęcia zawodów. Pomknęły łodzie w strugach ulewnego deszczu na z góry upatrzone rybne miejscówki. Szybko meldują się pierwsze pasiaki, lecz radość jest na ogół krótka bo brania ustają. Rozpoczyna się pogoń za rybą. Nie jest w sumie źle, ale szału też nie ma. Po 5 godzinach moknięcia sędzia rozpoczyna pomiary połowów. Okazuje się, że poszczęściło się Mikołajowi Derejowi, ponieważ zgłosił do miary wymiarowego szczupaka – 50,5 cm . Otrzymuje za niego 800 pkt. Zbiera gratulacje, bo szczupak w tym jeziorze to niezbyt częsty łup. Ogółem złowiono 79 ryb co przy panujących warunkach należy uznać za wynik przyzwoity i co najbardziej istotne – wszyscy zgłosili ryby.


Kiedy sędzia liczył wyniki, sponsor zawodów właściciel firmy „BIEG” Kutno Jan Błaszczyk wspólnie z synem Szymonem zaprosił na pyszny obiad: flaki i golonkę.

Wyniki zawodów:
I – Mikołaj Derej – 1.420 pkt.
II – Szymon Błaszczyk – 950 pkt.
III – Mirosław Piątek – 870 pkt.
IV – Marek Grzybowski – 780 pkt.
V – Marek Gralewski – 670 pkt.
VI – Arkadiusz Nowak – 470 pkt.
Klasyfikacja na „Wędkarza Roku’2015” przedstawia się następująco :
1. Mikołaj Derej – 123 pkt.
2. Przemysław Saczuk – 118 pkt.
3. Marek Grzybowski – 117 pkt.
4. Marek Gralewski – 110 pkt.
5. Radosław Różycki – 95 pkt.
6. Szymon Błaszczyk – 92 pkt.

Pozostały zawody wigilijne wchodzące do ww. klasyfikacji. Tylko zawodnicy z czterech pierwszych miejsc mają szansę zameldować się na końcowym podium.

Wstępnie zawody wigilijne są planowane w dniu 22 listopada ze względu na brak wolnych terminów w miesiącu grudniu i możliwe już mrozy, które uniemożliwią dostęp do wody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)