Reklama

Reklama

Pokaż swojemu facetowi, jak możecie oszczędzić na spłacie kredytu we frankach

Opublikowano: śr, 7 gru 2016 09:14
Autor:

Pokaż swojemu facetowi, jak możecie oszczędzić na spłacie kredytu we frankach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Życie z kredytem we frankach z pewnością nie jest wolne od stresów i niepewności. Z powodu kryzysu franka szwajcarskiego wiele osób, które kilka lat temu zaciągnęły kredyt w tej walucie, ma obecnie większą kwotę do spłaty niż w momencie przyznania kredytu. Jeżeli zatem nie satysfakcjonuje cię bierne czekanie na pomoc rządu, warto wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać innego wyjścia z tej nieciekawej sytuacji.

Reklama

Spłacaj raty bezpośrednio w walucie

Do 2011 roku tylko w banku można było wymienić walutę potrzebną do spłaty kredytu walutowego. Takie ograniczenia zlikwidowała ustawa antyspreadowa, która umożliwiła kredytobiorcom spłacanie rat w bezpośrednio we frankach, bez ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających z wysokich bankowych spreadów, czyli różnic pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży waluty. W związku z tym możesz założyć konto walutowe i kupować franki przeznaczone na spłatę rat po niższych cenach.

Kupuj franki online

Szukając jak najtańszych sposobów na wymianę waluty, warto sprawdzić oferty kantorów internetowych. Tego rodzaju serwisy charakteryzują się bardzo niskim spreadem i bardzo korzystnym kursem, przy czym transakcja jest znacznie bezpieczniejsza niż wymiana w tradycyjnym, stacjonarnym kantorze. Aby kupić franki w e-kantorze, wysyłasz najpierw odpowiednią sumę w PLN, a następnie zatwierdzasz wymianę na franki. Wówczas kantor internetowy realizuje wymianę i przesyła ci adekwatną kwotę we frankach na twoje konto walutowe.

Ustaw automatyczną spłatę

Kolejnym sposobem na zmniejszenie strat związanych ze spłatą kredytu we frankach jest plan spłaty kredytu w internetowym kantorze. Polega to na automatycznym spłacaniu twoich rat przez e-kantor. Pierwszym krokiem jest podpisanie aneksu w banku, aby móc spłacać kredyt bezpośrednio w walucie. Następnie rejestrujesz się w kantorze internetowym i wypełniasz planer kredytowy, podając im wysokość rat, terminy, a także numer konta, na który mają być dokonywane wpłaty. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji ustawiasz stałe zlecenie na swoim koncie w PLN – dzięki temu kwota przeznaczona do wymiany na franki będzie co miesiąc automatycznie przelewana do internetowego kantoru. Po otrzymaniu przelewu w złotówkach e-kantor dokonuje wymiany na franki i wpłaca je na podane przez ciebie konto bankowe, jako kolejne raty kredytu. Automatyczna spłata może okazać się nawet bardziej korzystna niż pojedyncze wymiany, ponieważ e-kantory często oferują promocje i lepsze kursy dla użytkowników korzystających z planów kredytowych.

Ile zaoszczędzisz?

O tym, ile możesz zaoszczędzić na wymianie w internetowym kantorze, decyduje przede wszystkim wysokość wymienianej kwoty. Najłatwiej będzie obliczyć zysk, porównując kurs obowiązujący w kantorze online z kursami w bankach – takie porównanie znajdziesz np. na https://internetowykantor.pl/kurs-franka/. Pomocnym narzędziem są również specjalne kalkulatory dostępne w e-kantorach. W przypadku franka szwajcarskiego w ciągu roku możesz zaoszczędzić ok. kilkuset złotych, natomiast w skali całego kredytu – od kilku do kilkunastu tysięcy, w zależności od wysokości rat i tego, ile lat pozostało ci do końca spłaty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)