Reklama

Reklama

Pokaz talentów, upominki i wyjątkowa atmosfera - w Kutnie otworzył się "Różany Zakątek" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 22 czerwca 2021 10:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia „Różany Zakątek” przy ulicy Oporowskiej w Kutnie uroczyście otworzył dzisiaj swoje podwoje. Było to okazją dla wychowanków placówki do zaprezentowania swoich talentów. W uroczystości uczestniczyły m.in. władze powiatu, sponsorzy przedsięwzięcia oraz lokalne media.

Reklama

- „Różany Zakątek” to tak naprawdę dom dla dzieci. Dom dla 14 dzieci, które będą tutaj mieszkać, wychowywać się, rozwijać swoje zainteresowania, przygotowywać się do dorosłego życia. Jest to miejsce w którym mają się czuć bezpiecznie, dobrze, a przede wszystkim mogą liczyć na życzliwość i wsparcie dorosłych – mówiła dyrektor „Różanego Zakątka” Dorota Ćwirko-Godycka. 

Dyrektor placówki w rozmowie z nami podkreśliła, że „Różany Zakątek” różni się od innych takich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. 

- Teraz dzieci włączane są w proces domowy, rodzinny – przygotowują posiłki, piorą, wykonują czynności takie jak w każdym domu rodzinnym. Czują się też współodpowiedzialne za miejsce w którym mieszkają i spędzają czas – dodała.  

Czytaj także: Wotum zaufania dla prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego i powrót płatnego parkowania. Co jeszcze nas dziś czeka?

Inwestycja była możliwa dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 oraz wsparciu Starostwa Powiatowego w Kutnie i sponsorów.  W otwarciu uczestniczyli m.in. senator Przemysław Błaszczyk, starosta Daniel Kowalik, członek zarządu powiatu Jolanta Pietrusiak, proboszcz parafii św. Wawrzyńca Jerzy Swędrowski, dyrektor PCPR Anna Antczak oraz dyrektor DPS Radosław Pawlak. 

- Ze swojej strony chciałbym serdecznie podziękować przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego za przyznanie środków i ogromną pomoc finansową w tym przedsięwzięciu, władzom województwa łódzkiego za wyrażenie zgody na uruchomienie tej jednostki oraz wszystkim zebranym tutaj sponsorom, którzy wspierają nasze dzieciaki każdego dnia – podkreślił starosta Kowalik. 

W trakcie uroczystości wychowankowie placówki zaprezentowali swoje talenty oraz wręczyli uczestnikom wydarzenia upominki w podziękowaniu za wsparcie. 

- Jest to dla nas ogromne święto, bo możemy podziękować też tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten piękny budynek powstał, jest taki funkcjonalny i wspaniale wyposażony. Myślę, że to będzie miły dzień dla wszystkich – zaznaczyła dyrektor „Różanego Zakątka”. 

Czytaj także: Nie tylko Hypernova: te sklepy zniknęły z Kutna na dobre. Pamiętacie je? [FOTO]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE