Reklama

Policja, pogotowie i 3 zastępy straży na wypadku, którego... nie było

Opublikowano:
Autor:

Policja, pogotowie i 3 zastępy straży na wypadku, którego... nie było  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 3 wozy strażackie, karetka pogotowia i policja - służby musiały udać się do gminy Bedlno, gdzie miało dojść do wypadku drogowego. Taka informacja wpłynęła do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Wysłano służby, po których przyjeździe we wskazane miejsce okazało się, że żadnego wypadku nie ma...

Za sprawą coraz bardziej popularnego w samochodach systemu eCall (ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych), do CPR-u wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu. Służby ratunkowe zostały więc zadysponowane na miejsce.

Cały incydent, który miał miejsce w miniony czwartek (25 lipca), relacjonują druhowie z OSP Wola Kałkowa. Na drogę między Garbowem a Załusinem (gm. Bedlno) wysłane zostały patrol policji, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz 3 zastępy strażaków - JRG Kutno, OSP Wola Kałkowa i OSP Śleszyn. Po przybyciu służb we wskazane miejsce okazało się, że nie doszło tam do żadnego zdarzenia. Podjęto decyzję o dokładniejszym przeszukaniu terenu w celu odnalezienia samochodu, z którego CPR otrzymało informację o wypadku.

- Podczas dłuższych poszukiwań miejsca zdarzenia, z tego samego samochodu do CPR znów wpłynęło zgłoszenie o wypadku, tym razem już w powiecie łowickim. Wskazywać to mogło na awarię systemu "eCall" w danym pojeździe. Po uznaniu wezwania za fałszywe w dobrej wierze, wszystkie służby zostały zawrócone do baz - czytamy w komunikacie strażaków-ochotników.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE