Reklama

Reklama

Policja zapowiada wzmożone kontrole. Będą ścigać piratów drogowych także z powietrza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Policja zapowiada wzmożone kontrole. Będą ścigać piratów drogowych także z powietrza - Zdjęcie główne

Policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe w długi sierpniowy weekend | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas zbliżającego się długiego weekendu policjanci przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Akcję poprzedzą ogólnopolskie działania "Prędkość" - funkcjonariusze z grupy SPEED nie tylko z ziemi, ale też z powietrza będą prowadzić kontrole i ścigać piratów drogowych.

Reklama

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi informuje, że od piątku do poniedziałku (12 - 15 sierpnia) należy spodziewać się zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Nie zabraknie też wsparcia z powietrza – do powyższych działań ruszy także policyjny śmigłowiec, który wyposażony w kamerę obejmie nadzór nad drogami naszego województwa.

- W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi - informuje mł. asp. Aneta Błędniak-Kałka z WRD KWP w Łodzi.

Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących pod wpływem alkoholu. Mają również drobiazgowo sprawdzać, czy podróżujący zapinają pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Nie zabraknie też zwrócenia uwagi na stan techniczny pojazdów.

- Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Informujemy, że 12 sierpnia br. obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00, 13 sierpnia od 8:00 do 14:00, natomiast 14 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00 - podkreśla mł. asp. A. Błędniak-Kałka.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.

Info: KWP w Łodzi/KPP w Kutnie

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy