Reklama

Reklama

Policjanci i strażnicy miejscy w sklepach. Sprawdzają, czy klienci przestrzegają obostrzeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Policjanci i strażnicy miejscy w sklepach. Sprawdzają, czy klienci przestrzegają obostrzeń - Zdjęcie główne

Kutnowscy policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają czy klienci sklepów przestrzegają obostrzeń epidemiologicznych | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają, czy klienci sklepów stosują się do obostrzeń epidemiologicznych. Mundurowych można spotkać m.in. w galerii handlowej.

Reklama

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wspólnie ze Strażnikami Miejskimi, w trosce o poprawę bezpieczeństwa sanitarnego mieszkańców naszego powiatu, kontrolują przestrzeganie obostrzeń w sklepach wielkopowierzchniowych oraz w galeriach handlowych. Znaczący wzrost liczby zakażeń i zgonów wywołanych pandemią koronowirusa wymusza podjęcie zdecydowanych i konsekwentnych działań zmierzających do zdyscyplinowania osób niestosujących się do wprowadzonych obostrzeń - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W Kutnie policjanci wraz ze strażnikami miejskimi wracają do wspólnych patroli. W sklepach, galeriach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej pojawią się łączone patrole, których zadaniem będzie w szczególności kontrolowanie przestrzegania obostrzeń.

- Kutnowscy policjanci od początku wprowadzenia stanu pandemii konsekwentnie zwracają uwagę na wszelkie przejawy ignorowania m.in. nakazu zasłaniania ust i nosa. Wszystko po to aby zminimalizować rozprzestrzenianie się tej groźnej choroby - dodaje podkom. Edyta Machnik.

Policja przypomina, że od 1 grudnia zmieniły się przepisy dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-coV-2, w tym limity osób w obiektach. Według rozporządzenia obowiązuje limit jednej osoby na 15 metrów kwadratowych na siłowniach, w klubach i centrach fitness, muzeach. Jak dodaje oficer prasowy kutnowskiej policji:

- Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo - nośmy maseczki i zachowujmy dystans społeczny.Funkcjonariusze pojawiać się będą wszędzie tam, gdzie gromadzą się duże skupiska osób, a w szczególności w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych i środkach transportu zbiorowego.

Mundurowi przypominają by pamiętać, że osoby zakażone koronawirusem mogą przechodzić zakażenie bezobjawowo, a nie stosując się do obowiązku zasłaniania ust i nosa nieświadomie zakazić mogą osoby szczególnie podatne na ciężki przebieg infekcji. Dodają, że dlatego tak ważne jest odpowiedzialne zachowanie każdego z nas i bezwzględne podporządkowanie się obowiązującym zaleceniom. Taka postawa pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

- Za niestosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie przepisów grozi grzywna w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych. Niezależnie od tego w przypadku rażących naruszeń, policjanci wnioskować mogą do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o wszczęcie postępowania i ukaranie osób niestosujących się do reżimu sanitarnego na drodze grzywny administracyjnej. Osoby naruszające przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - zaznacza policja.

Dzielnicowi prowadzą także rozmowy z właścicielami i pracownikami placówek handlowych, mające na celu uświadomienie im, jak dużym zagrożeniem jest dopuszczanie do gromadzenia się osób i nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów.

Maksymalnie 100 osób może uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach, jak wesela, komunie, konsolacje i spotkania, a także podczas dyskotek.

Funkcjonariusze podkreślają, że nos i usta należy obowiązkowo zasłaniać w przestrzeniach zamkniętych tylko przy użyciu maseczki ochronnej.(chusty, przyłubice nie są dozwolone)

Zakładanie maseczki ochronnej obowiązuje m.in. w:

  • w autobusie, pociągu;
  • w kościele i szkole, na uczelni;
  • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie;
  • na terenach nieruchomości wspólnych (np. na klatkach schodowych);
  • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu jest więcej niż jedna osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej);
  • w szkołach podczas przerw pomiędzy lekcjami(chyba że inaczej postanowi kierujący podmiotem.)
  • w zakładzie pracy podczas bezpośredniego kontaktu z klientem/interesantem;
  • w kinie i teatrze;
  • u lekarza, w przychodni, szpitalu, salonie kosmetycznym i tatuażu;
  • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie, itp.);
 

info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy