Policjanci lepsi od księży

Wydarzenia Po raz czwarty na zielonej murawie spotkali się piłkarze reprezentujący księży i kutnowskich policjantów i po raz czwarty górą byli mundurowi. Podopieczni |zastępcy komendanta w KPP Kutno, Dariusza Puchały zdobyli Puchar Przechodni Prezydenta Kutna, ogrywając swego rywala 5:1.Przed rozpoczęciem meczu, który miał miejsce na stadionie miejskim przy ul. Kościuszki w Kutnie, około pięciuset kibiców mogło obejrzeć „w akcji” organizatora tego spotkania, księdza Jana Dobrodzieja z parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie, który tym razem przebrał się za angielskiego policjanta i jeździł na koniu. Potem nadszedł czas na sportowe emocje.

Mecz zaczął się po myśli duchownych, którzy objęli prowadzenie w 4 minucie, dzięki trafieniu Michała Szczepańskiego. 60 sekund wcześniej rzutu karnego dla księży nie wykorzystał Ireneusz Chmielowski. Policjanci obudzili się w 15 minucie i w ciągu 120 sekund zdobyli dwa przepięknej urody gole. Po obu strzałach piłka odbijała się jeszcze od poprzeczki. Rozpędzeni policjanci przed przerwą zdobyli jeszcze dwie bramki w 23 i 29 minucie meczu. W międzyczasie kolejnego karnego dla księży nie wykorzystał Zbigniew Budner.

W drugiej połowie emocji było już mniej. Duchowni starali się odrabiać straty, a mundurowi kontrowali i jedna z takich akcji przyniosła efekt w 48 minucie spotkanie, gdy wynik meczu na 5:1 dla policjantów ustalił Łukasz Wawrzyniak. W doliczonym czasie gry policjanci mogli jeszcze podwyższyć, jednak Ireneusz Wrzesiński po dobrym uderzeniu z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

Księża – Policjanci 1:5 (1:4) gole: Księża: Michał Szczepański – 4. Policjanci: Michał Dąbrowski – 15, Radosław Bieniek – 16, 23, Łukasz Wawrzyniak – 29, 48.

Policjanci: Dąbrowski, Szadkowski, Tomczak, Olszewski, Kołodziejczyk, Leszewicz, Wojtczak, Bieniek, Olczak, Kotkowski, Barabasz, Wrzesiński, Kowalewski, Wawrzyniak.

Księża: Żyto, Łysio, Matczak, Walczak, Domżała, Szczepański, Dymczak, Kubiak, Chmielowski, Przesmycki, Cieślak, Wiśniewski, Krzymieniewski, Budner, Jaszczak, M. i T. Janakowscy, Malczyk.