Reklama

Reklama

Policjanci na nieoznakowanych motocyklach patrolują powiat kutnowski [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 11 maja 2021 09:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sezon motocyklowy z dnia na dzień coraz bardziej się rozkręca, co nietrudno zauważyć podróżując także drogami w powiecie kutnowskim. W naszym regionie spotkamy także policjantów na nieoznakowanych motocyklach.

Reklama

Mundurowi na swoich jednośladach będą monitorować drogi powiatu kutnowskiego. Taka forma pełnienia służby pozwala na szybką reakcję na zdarzenie oraz ekspresowe dotarcie do miejsca niedostępnego dla wozu policyjnego.

- Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów oraz sposób ich jazdy. Sprawdzą również, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania oraz wymagane dokumenty podczas kontroli. Pod szczególnym nadzorem będą miejsca, gdzie miłośnicy dwóch kółek nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego - infofmuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjantów na motocyklach będzie można spotkać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na terenie miasta Kutno.  

Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne.

- Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Należy zatem pamiętać o obowiązku zakładania kasku ochronnego oraz założeniu odpowiedniego ubioru podczas jazdy motocyklem. Dzięki tym elementom wyposażenia motocyklisty podczas upadku, utraty równowagi na drodze, obrażenia mogą być mniej dotkliwe - przypomina podkom. E. Machnik.

Podstawą bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.

- Apelujemy, więc do motocyklistów o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności. Nie zawsze bowiem pasja jazdy motocyklem idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem. Nie zapominajmy także o kulturze i życzliwości. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg - kończy oficer prasowy kutnowskiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)
 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -4

  Nygus

  To może niech się za uczciwa prace wezmą Nygusy

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -0

  ttt

  Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na drogę Kutno Oporów przez Komadzyn tu można zobaczyć jednośladowe pociski przelatujące przez miejscowości, o tragedie nie trudno z góry dziękujemy.

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

   kierowca

   Nie tylko jednoślady , ja tą drogą jadę do pracy około 65 km/h . Tak wiem jest to wykroczenie. Tylko że wszyscy mnie wyprzedzają , jestem świadomy że to nie jest usprawiedliwienie .

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -7

  Dawca

  Jeszcze tylko brakuje nieoznakowanych policjantów na rowerach i deskorolkach.., nie wspominając w wózkach inw..

 • 4 miesiące temu | ocena +9 / -0

  Sam

  I bardzo dobrze. Może w końcu wyłapią dawców.