Reklama

Reklama

Policjanci uratowali bezdomnego. Zasłabł przez upał, wezwano karetkę [FOTO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Łęczyca

Policjanci uratowali bezdomnego. Zasłabł przez upał, wezwano karetkę [FOTO] - Zdjęcie główne

Bezdomny mężczyzna zasłabł w wyniku upału. Pomogli mu policjanci | foto KPP Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie tylko niskie temperatury ale i upalne dni mogą być zagrożeniem dla bezdomnych. Minionej doby policjanci z łęczyckiej komendy pomogli takiemu mężczyźnie, wzywając medyków i zapewniając napoje oraz posiłek. - Pamiętajmy, że długie przebywanie na słońcu może doprowadzić do odwodnienia i przegrzania organizmu - apelują mundurowi.

Reklama

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Dlatego w upalne dni policjanci podczas codziennych służb sprawdzają, czy na parkingach w zaparkowanych samochodach nie są pozostawione osoby, czy zwierząta bez opieki. W takie pogody pomocy mogą potrzebować również bezdomni. Dlatego i wobec takich osób policjanci nie są obojętni.

Minionej doby, mundurowi z łęczyckiej komendy widząc bezdomnego, który ma problemy z poruszaniem się zareagowali. Mężczyźnie, po udzielonej pomocy medycznej policjanci zapewnili napoje i posiłek, a o całej sytuacji zostały powiadomione miejscowe instytucje pomocowe.

- Pamiętajmy, że długie przebywanie na słońcu w upalne dni może doprowadzić do odwodnienia i przegrzania organizmu. Na takie warunki najbardziej narażone są osoby starsze, mające problem z poruszaniem się. Pozostawienie dzieci, czworonogów w rozgrzanych samochodach jest skrajną nieodpowiedzialnością. Jednak, aby dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja każdego człowieka. Dlatego funkcjonariusze podkreślają, jak ważne jest zaangażowanie i informowanie odpowiednich służb o osobach potrzebujących pomocy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej - apeluje st.asp. Mariusz Kowalski, oficer prasowy łęczyckiej policji.  

Info: KPP Łęczyca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy