Reklama

Policjanci z Kutna będą manifestować w Warszawie. „Muszą spełnić nasze żądania”

Opublikowano:
Autor:

Policjanci z Kutna będą manifestować w Warszawie. „Muszą spełnić nasze żądania” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na naszych łamach niejednokrotnie informowaliśmy o proteście policjantów, także tych z naszego miasta (chociażby TUTAJ i TUTAJ). Kolejnym etapem walki mundurowych będzie zaplanowana na 2 października manifestacja w stolicy.

Funkcjonariusze domagają się m.in. 650 zł podwyżki oraz wprowadzenie pełnej odpłatności za zwolnienia chorobowe do 30 dni w roku i za nadgodziny. Żądają także przywrócenia korzystniejszego dla służb mundurowych systemu emerytalnego.

Policjanci podjęli szereg działań, na które pozwala im obecnie obowiązujące prawo, takich jak strajk włoski czy stosowania pouczeń zamiast mandatów. Teraz zdecydowali się na zorganizowanie ogromnej manifestacji w Warszawie.

- Nie możemy godzić się na to, aby nasze żądania nie zostały spełnione! Dlatego musimy być razem w dniu 2 października 2018 roku w Warszawie – czytamy w piśmie opublikowanym przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Zarząd Wojewódzki w Łodzi.

Jak dowiadujemy się od policjantów z naszego miasta, którzy pragną zachować anonimowość, na manifestację do stolicy wybierają się także mundurowi na co dzień pełniący służbę w KPP Kutno.

W manifestacji wezmą udział także przedstawiciele innych służb mundurowych. Ich wspólnie postulaty to:

  • Przyznanie dodatkowych środków na motywacyjny wzrost uposażeń w roku bieżącym, do kwoty 650 zł w przeliczeniu na jednego funkcjonariusza
  • Podjęcie prac legislacyjnych mających na celu przywrócenie systemu emerytalnego funkcjonariuszy, który obowiązywał do 31 grudnia 2012 r.
  • Odmrożenie waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy, o której mowa w art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 23 grudnia 1999 r. o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej
  • Wprowadzenie pełnej odpłatności za czas służby przekraczający normy określone dla poszczególnych formacji mundurowych – nadgodziny i służby w dni ustawowo wolne od pracy
  • Zrównanie statusu funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. ze statusem funkcjonariuszy przyjętych przed tą datą, w zakresie art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy
  • Przywrócenie pełnego uposażenia za czas absencji chorobowej w służbie nieprzekraczający 30 dni w roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE