Reklama

Policjant prowadził auto po prochach! Sąd wydał wyrok w sprawie Łukasza W.

Opublikowano:
Autor:

Policjant prowadził auto po prochach! Sąd wydał wyrok w sprawie Łukasza W. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gostyniński funkcjonariusz, który w czerwcu ubiegłego roku prowadził auto pod wpływem narkotyków na zawsze pożegna się z mundurem! To jednak nie wszystko. Sąd Rejonowy w Kutnie skazał Łukasza W. na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat oraz zasądził 5 tys. zł kary na cele charytatywne.

Do zatrzymania doszło w nocy z 12 na 13 czerwca 2015 roku na ul. Sobieskiego w Kutnie. Mężczyznę, jak to zwykle podczas takich kontroli bywa, przebadano alkomatem. Okazało się, że jest trzeźwy, jednak jego zachowanie wzbudziło podejrzenie kutnowskich funkcjonariuszy.

Po przeszukaniu 29-latka, okazało się, że mężczyzna posiada przy sobie dilerkę z białym proszkiem. Policjant został zatrzymany, a nieznanego pochodzenia substancję poddano szczegółowej analizie. Badaniom musiał się poddać także sam podejrzewany. Wyniki nie pozostawiały złudzeń. Gostyniński stróż prawa prowadził auto pod wpływem narkotyków!

Nie czekając już na opinię Komendy Wojewódzkiej, 17 lipca KPP Gostynin wydaliło funkcjonariusza ze służby ze względu na oczywistość czynu. Sprawą funkcjonariusza zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kutnie, która 12 października ubiegłego roku skierowała akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi W. Sąd Rejonowy w Kutnie nie okazał się dla niego łaskawy...

29-latek szeregi gostynińskiej policji zasilił w listopadzie 2014 roku. Do miasta Siemowita przybył z Płocka. Podobnie jak w Gostyninie pracował w wydziale prewencji, gdzie miał za sobą siedem lat nieskalanej niczym służby. Policyjnego munduru już jednak nigdy nie przyodzieje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE