Reklama

Reklama

Policjantka pomogła bezdomnemu. Od miesięcy tułał się po mieście

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum KCI

Policjantka pomogła bezdomnemu. Od miesięcy tułał się po mieście - Zdjęcie główne

Policjantka pomogła znaleźć schronienie dla bezdomnego mężczyzny | foto poglądowe/archiwum KCI

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjantka odmieniła los 55-letniego mężczyzny, który od kilku miesięcy błąkał się po mieście i spał na klatkach schodowych. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowej oraz wsparciu instytucji pomocowych i straży miejskiej, bezdomny trafił już do ośrodka.

Reklama

Dzielnicowi to policjanci, którzy mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami swoich rejonów. Dbają o ich bezpieczeństwo indywidualne, jak i publiczne. W taki sposób swoje zadania realizuje młodszy aspirant Jadwiga Piotrowska. 8 września dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy  pomogła osobie, która z uwagi na sytuację życiową nie ma gdzie mieszkać.

Przez ostatnie dni policjanci kilkakrotnie interweniowali wobec mężczyzny, który nocuje na klatkach schodowych. Niestety nie chciał on skorzystać z pomocy oferowanej przez noclegownie, aż do wczoraj. Dzielnicowa dotarła do bezdomnego i dzięki swojej determinacji przekonała go do zmiany swojego losu. Przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łęczycy i Straży Miejskiej bezdomny trafił do ośrodka pomocowego w Ozorkowie.

- Nieuchronnie zbliża się okres jesienno-zimowy, w którym podczas  chłodnych dni, a zwłaszcza nocy bezdomni mogą być narażeni na wychłodzenie. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze - apeluje asp.szt. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji. 

Info: KPP w Łęczycy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy