Reklama

Reklama

Policjantki ramię w ramię z mieszkańcami pomagały uchodźcom "Uśmiech dzieci największą nagrodą" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 20 mar 2022 12:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na Ukrainie wciąż trwają działania zbrojne po ataku ze strony Rosji. Ukraińcy uciekający z kraju przejeżdżają m.in. przez Kutno, gdzie otrzymują pomoc od wolontariuszy. W tym tygodniu dołączyły do nich policjantki pełniące służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie. Jak mówią robiły to z odruchu serca, a uśmiech dzieciaków był tutaj najlepszą nagrodą.

Reklama

Przez kutnowską stację codzinnie przejeżdżają pociągi wiozące obywateli Ukrainy. Najczęściej to matki z dziećmi. Policja podkreśla, że zapewnienie im bezpieczeństwa jest priorytetem.

- Wobec dramatycznych wydarzeń w Ukrainie i napływającymi do Polski uchodźcami wojennymi, kutnowscy policjanci codziennie wykonują mnóstwo dodatkowych obowiązków. Między innymi pełnią służbę na dworcu kolejowym, przez który przejeżdża kilkanaście pociągów dziennie z uchodźcami. Wszystko po to aby zapewnić im bezpieczeństwo - mówi podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Poza tym na naszym terenie prowadzone są również działania profilaktyczne dla uchodźców którzy zatrzymali się już na terenie powiatu kutnowskiego. Działania te mają charakter pomocowy i informacyjny.

- Ale bardzo często mundurowi pomagają z potrzeby serca. Tak jak to było w przypadku kutnowskich policjantek, które widząc pociągi specjalne pełne rodzin ukraińskich uchodźców z małymi dziećmi nie mogły przejść obojętnie. Pomimo mnóstwa wolontariuszy na dworcu, ludzi dobrych serc same również postanowiły zakupić słodycze dla najmłodszych i rozdawały je podczas jednego z postojów pociągu specjalnego - relacjonuje podkom. Edyta Machnik.

Ponadto policjantki rozdawały ulotki w języku ukraińskim zawierające podstawowe informacje między innymi na temat problematyki handlu ludźmi i zaginięć osób.

- Uśmiech małych podróżników był dla nich największą nagrodą. "Pomagamy i chronimy" to motto polskiej Policji, które w takich sytuacjach nabiera szczególnej mocy i wypełniamy je z dumą - podkresla oficer prasowy kutnowskiej jednostki.

info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)