Reklama

Policjantowi z Kutna grozi 10 lat więzienia. Jakie usłyszał zarzuty?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ub. tygodniu W TYM MIEJSCU informowaliśmy o kolejnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji. Chodzi o grupę przestępczą, która działała na terenie Kutna. Na jej czele stał Piero P., były właściciel kutnowskiej ubojni.

W ub. tygodniu CBŚP zatrzymało kolejnych 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która działała m.in na terenie Kutna. Jej członkowie są podejrzani o narażenie Skarbu Państwa na ponad 260 mln zł. Nierzetelne faktury VAT wystawiano w ramach usług dotyczących pośrednictwa w rekrutacji pracowników oraz podwykonawstwa w zakresie uboju, rozbioru i pakowania mięsa.

Okazało się, że w sprawę zamieszany mógł być kutnowski policjant. Funkcjonariusz został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych. Komendant wszczął postępowanie w jego sprawie.

- W związku z zatrzymaniem przez BSW kutnowskiego funkcjonariusza do sprawy prowadzonej przez prokuraturę regionalną, komendant podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego i zawieszenie funkcjonariusza w czynnościach służbowych. Wszczęte jest również postępowanie administracyjne zmierzające do wydalenia funkcjonariusza ze służby – mówiła nam oficer prasowy KPP Kutno, podkom. Edyta Machnik.

Z kolei w sobotę Radio Łódź W TYM MIEJSCU podało, że funkcjonariuszowi postawiono zarzuty, za które grozi mu 10 lat więzienia.

- Funkcjonariusz usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw prania brudnych pieniędzy, pomocnictwa do popełnienia przestępstw skarbowych oraz utrudniania postępowania karnego. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze - poręczenie majątkowe oraz zawiesił w wykonywaniu czynności służbowych –mówi dla Radia Łódź Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy prokuratury regionalnej w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE