Reklama

Reklama

Policyjny dron skontrolował kierowców. Wystarczyły trzy godziny, żeby...

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Policyjny dron skontrolował kierowców. Wystarczyły trzy godziny, żeby... - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W zaledwie trzy godzin patrole drona z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi ujawniły 24 kierujących niestosujących się do sygnałów świetlnych. Podobne patrole drogowe z wykorzystaniem drona będą sukcesywnie prowadzone na terenie województwa łódzkiego.

Reklama

W mijający weekend na drodze krajowej nr 71 w powiecie zgierskim (Łódzkie) policjanci z zespołu "SPEED" przeprowadzili działania, podczas których wykorzystany został bezzałogowy statek powietrzny. Są one wyposażone w kamerę "ze stabilizowaną głowicą optoelektroniczną z zoomem optycznym i cyfrowym".

- Pozwala to, w ramach codziennej służby, na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego, a tym samym na ujawnianie wykroczeń w ruchu drogowym m. in. wyprzedzanie na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych, niestosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej - wyjaśnia mł. insp. Joanna Kącka, oficer prasowy KWP w Łodzi.  

Policyjne drony - jak dodała - mogą również służyć do wykonywania zdjęć na miejscu wypadku drogowego.

- Chodzi o to, żeby kierowca, którego wykroczenie zostanie zauważone z powietrza, był jak najszybciej zatrzymany. Taki sposób działania potęguje przekonanie o nieuchronności kary, co ma nie mniejsze znaczenie niż sam mandat - argumentuje Kącka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy