Reklama

Policyjny pościg za motorowerzystą! Był pijany i...

Opublikowano:
Autor:

Policyjny pościg za motorowerzystą! Był pijany i... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci z Posterunku Policji w Pacynie (pow. gostyniński), po pościgu, zatrzymali 42-latka, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był pijany i posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Wczoraj (17.07.) w Suserzu pacyńscy policjanci zauważyli kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zignorował to polecenie, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać leśnymi drogami – relacjonuje podkom. Dorota Słomkowska z KPP Gostynin.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Został zatrzymany po kilkunastu minutach. Jak się okazało 42-letni mieszkaniec gm. Oporów uciekał przed kontrolą ponieważ posiadał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

- Do tego kierował motorowerem mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna ponownie będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwa, których się wczoraj dopuścił – dodaje D. Słomkowska.

Policja przypomina, że że nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji - kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE