Reklama

Reklama

Politycy z Kutna o inwazji na Ukrainę. Mówią o sankcjach i powstrzymaniu Putina

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. FB: Paulina Matysiak/archiwum KCI

Politycy z Kutna o inwazji na Ukrainę. Mówią o sankcjach i powstrzymaniu Putina - Zdjęcie główne

Politycy z Kutna o inwazji na Ukrainę. Mówią o sankcjach i zatrzymaniu Putina | foto fot. FB: Paulina Matysiak/archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Piątek to drugi dzień trwającej inwazji Rosji na Ukrainę. Mówi się o 137 ofiarach śmiertelnych po stronie Ukrainy i ok. 800 ofiarach po stronie armii rosyjskiej. W obliczu tych tragicznych wydarzeń, głos zabrali parlamentarzyści z Kutna, którzy mimo różnic politycznych, tym razem mówią jednym głosem.

Reklama

Jak podkreśla kutnowska posłanka partii Razem, Paulina Matysiak, Rosja złamała podstawowe zasady porządku międzynarodowego, atakując niepodległy, suwerenny i demokratyczny kraj.

- Bądźmy solidarne i solidarni z naszymi sąsiadami! W całej Polsce organizowane są demonstracje przeciwko agresji Rosji - zachęcam do wzięcia w nich udziału. Nie bądźmy obojętne i obojętni! – pisze posłanka w mediach społecznościowych. 

Do agresji na Ukrainę odniósł się także poseł PiS Tomasz Rzymkowski - wiceminister edukacji i nauki. Jak twierdzi, powstrzymanie Putina przed dalszymi atakami jest wielkim zadaniem dla polityków Zachodu.

- Moim zdaniem niestety jest to dopiero początek bardzo krwawej wojny tyranii z wolnym światem. Tym wolnym światem wysuniętym bardzo mocno na wschód jest Ukraina. Teraz wielkie zadanie dla polityków świata Zachodu, aby wymusić na Putinie zaprzestanie tych ataków. Te sankcje, które były pierwotnie zastosowane po uznaniu niepodległości Ługańska i Doniecka, one tylko niestety ośmieliły Putina do dalszych działań – mówił Rzymkowski na antenie Radia Poznań.

Potrzebę stanowczych działań zauważa też posłanka Matysiak. Proponuje m.in. skonfiskowanie majątków rosyjskich oligarchów na terenie Unii Europejskiej oraz odcięcie Rosji od międzynarodowego systemu rozliczeń międzybankowych SWIFT.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, w którym wiceministrem jest Tomasz Rzymkowski, zorganizowało dziś spotkanie na temat sytuacji na Ukrainie w kontekście ukraińskich dzieci, młodzieży i studentów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy