Polonia i Kotwica na fali

Wydarzenia Nieudanie rozpoczęli turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorów Starszych (U-20) koszykarze MSZS Kutno. W swoim pierwszym meczu przegrali z Kotwicą 50 Kołobrzeg 59:66 (17:17, 15:14, 15:18, 13:16).Mecz był wyrównany. W pierwszej, remisowej, kwarcie obydwa zespoły grały punkt za punkt.

Druga kwarta zaczęła się dobrze dla kutnowskiej drużyny. Po pięknej dwójkowej akcji Pawlak – Stachera MSZS wychodzi na dwupunktowe prowadzenie. Kotwica jednak skutecznie odpowiada i wychodzi na minimalne prowadzenie (21:24). Trener kutnian, Jarosław Żak prosi o czas. Po przerwie skuteczność gospodarzy niewiele się poprawia. Niemniej jednak kutnowscy juniorzy wyrównują stan meczu i wychodzą na prowadzenie. Po pierwszej połowie koszykarze MSZS Kutno schodzą z boiska z jednopunktową przewagą. Na tablicy wynik – 32:31. W pierwszej połowie najlepiej w kutnowskim zespole punktował Arkadiusz Stachera.

Na początku trzeciej kwarty punktują goście i wychodzą na prowadzenie. Kutnianie demonstrują publiczności jak grać nie należy. Pierwsza akcje zakończoną punktami przeprowadzają dopiero w 3 min. Kwarty. Koszykarze Kotwicy nieźle rzucają za 3 pkt. i utrzymują z trudem zdobyta przewagę.

IV kw. zaczęła się od błędów kutnowskiej drużyny. Goście odskakują na 10 oczek. Ta przewaga się zmniejszy, ale pozostanie do końca przy Kotwicy. W samej końcówce Stachera przypomniał sobie jak się celnie rzuca za 3 pkt., ale losów meczu to już nie zmieniło. MSZS Kutno przegrywa z Kotwicą 50 Kołobrzeg 59:66.

-Ciężko się grało, przeciwnik był dzisiaj od nas trochę lepszy – powiedział po meczu Jarosław Żak, trener MSZS Kutno.

Kotwica nie zachwyciła grą, była po prostu trochę lepsza. W drużynie MSZS Kutno dobrze zaprezentowali się: Stachera, Pawlak i Janczura, nieźle Rydlewski.

MSZS Kutno: Koralewski 0, Czajkowski 6, Kucharski 0, Braun 2, Stachera 12, Janczura 12, Pawlak 13, Truściński 4, Wąs 0, Ziębiński 4, Rydlewski 6. Trener Jarosław Żak.

W meczu otwierającym turniej Polonia Warszawa rozgromiła KS Cracovia Kraków 94:48 (24:14, 16:14, 25:14, 29:7).