Reklama

Polska Ekstraliga Baseballu nadrabia zaległości

Opublikowano:
Autor:

Polska Ekstraliga Baseballu nadrabia zaległości - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już przed tygodniem baseballiści MKS Stal BiS Kutno zakończyli sezon zasadniczy polskiej Ekstraligi baseballu. Teraz Kutnianie mogą jedynie obserwować rezultaty spotkań wszystkich pozostałych w grze rywali. Miniony weekend był stosunkowo bogaty w baseballowe wydarzenia.

W Żorach i Rybniku rozegrano sześć meczów:
Gepardy Żory - Dęby Osielsko 3:5, 0:7
Silesia Rybnik - Dęby Osielsko 7:1, 0:1
Gepardy Żory - Centaury Warszawa 4:8, 5:2

Cóż te wyniki oznaczają dla Kutnian?

Po pierwsze - Kutno nadal jest wiceliderem ligowej tabeli i tak już zostanie do końca, podobnie – jak w przypadku Warszawy, która ma już zapewnione pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym. Tak więc dwa pierwsze spotkania półfinałowe Kutno i Warszawa rozegrają u siebie.

Z kim? W grę wchodzą jeszcze wszystkie możliwości. Żory i Osielsko mają po ok. 50% szans na III miejsce w tabeli, natomiast KS Silesia ma już zaledwie ok. 10% szans na czwarte miejsce i awans do półfinałów mistrzostw Polski.

Niewątpliwie dobrą motywacją do dalszej walki o medale mistrzostw Polski dla Kutnian była finansowa nagroda za wybitne osiągnięcia w sporcie otrzymana w minionym tygodniu od marszałka województwa łódzkiego – Witolda Stępnia. Urząd Marszałkowski nagradza w ten sposób wszystkich medalistów mistrzostw kraju, Europy i świata. MKS Stal taką nagrodę otrzymał już trzeci raz z rzędu. Tym razem Marszałek nagrodził Kutnian kwotą ponad 40 000 zł a nagrodę otrzymało 25 zawodników.

Statystycy policzyli, że baseballiści MKS Stal BiS Kutno w okresie ostatnich trzech lat otrzymali w ten sposób już ponad ćwierć miliona zł w postaci nagród finansowych. Niejako przy okazji informujemy również, że już kilkudziesięciu baseballistów Stali dzięki uzyskanym mistrzowskim klasom sportowym uzyskało wstęp bez egzaminów na studia.

Cóż…. zapraszamy do gry w baseball i to nie tylko z wyżej wymienionych powodów, również dlatego, że to interesująca gra zespołowa.

Oto - aktualna klasyfikacja mistrzostw Polski seniorów w baseballu:

1. WUKB Centaury Warszawa - 14 - 11
2. MKS STAL BiS Kutno - 16 - 10
3. UBKS Gepardy Żory - 12 - 5
3. UKS Dęby Osielsko - 12 - 5
5. KS Silesia Rybnik - 14 - 3
(kolejno: miejsce, nazwa zespołu, rozegrane mecze, punkty)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE