Reklama

Pomagajmy czworonogom przetrwać upały!

Opublikowano:
Autor:

Pomagajmy czworonogom przetrwać upały! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fala upałów, która przechodzi właśnie przez nasz region, jest groźna i męcząca nie tylko dla ludzi. Zwierzęta również czują się źle z powodu tak wysokiej temperatury, szczególnie, gdy muszą przebywać na dworze bez dostępu do świeżej wody.Niestety, część ludzi nie chce lub nie wie, w jaki sposób ułatwić zwierzakom przetrwanie największych upałów. Tymczasem wystarczyłoby, żeby poić je chłodną wodą i zapewnić dostęp do cienia.- Zwierzakom mieszkającym na podwórzu, w budach czy kojcach, należy zapewnić stały dostęp do wody, a także do cienia, żeby zwierzę miało jak się ochłodzić - mówi lekarz weterynarii Anna Tworzyańska-Guzowska. - Kiedy zabieramy psa w podróż lub wyprowadzamy na spacer, zawsze warto mieć dla niego pod ręką butelkę wody.

Na świetny, aczkolwiek mało popularny w Kutnie pomysł wpadło kierownictwo Bistra Różanego w Parku Traugutta - postanowiono umieścić miseczkę ze świeżą wodą przed wejściem, aby czworonogi przychodzące ze swoimi właścicielami mogły ochłodzić się podczas najgorszych upałów. Z podobnego rozwiązania skorzystało już wiele lokalów w całej Polsce.

Bardzo ważne jest także to, aby absolutnie nie zostawiać zwierząt zamkniętych w nagrzanym samochodzie, na szczęście do tej pory nie było to w naszym mieście problemem. Jak informuje komendant Straży Miejskiej w Kutnie Ryszard Wilanowski, nie otrzymano żadnego zgłoszenia o przetrzymywaniu czworonogów w nasłonecznionym aucie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE