Reklama

Ponad 650 tysięcy na nową ścieżkę rowerową. Kiedy nią pojedziemy?

Opublikowano:
Autor:

Ponad 650 tysięcy na nową ścieżkę rowerową. Kiedy nią pojedziemy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku kwietnia ogłoszono przetarg na przebudowę ulicy Wygoda, polegający na wybudowaniu w tym miejscu ścieżki rowerowej. Niedawno magistrat wybrał wykonawcę tego zadania.

Została nim firma „MAWEX” z Kutna, która jako jedyna złożyła ofertę w tym postępowaniu przetargowym. Wykonanie tego zadania firma wyceniła na nieco ponad 658 tys. zł brutto. To mniej, niż zamierzały wydać władze miasta (ponad 666 tys. zł).

Wykonawca zobowiązał się zrealizować zadanie w ciągu dwóch miesięcy od przekazania placu budowy. Okres rękojmi wynosi 72 miesiące.

Jak wynika z dokumentacji, projekt obejmuje budowę ścieżki rowerowej, zjazdów do przyległych działek i chodników. Zakres inwestycji zaczyna się od skrzyżowania z ulicą Narutowicza a kończy na skrzyżowaniu z Cmentarną.

- Z uwagi na zły stan nawierzchni chodników i krawężników drogowych oraz charakterystykę ruchu na ul. Wygoda, w ramach zadania inwestycyjnego zostanie wymieniony krawężnik drogowy, nawierzchnie chodników, zjazdów oraz zostanie wybudowana ścieżka rowerowa – czytamy w dokumentacji przetargowej.

W ramach zadania geometria ulicy zostanie nieznacznie wyregulowana. Na całej długości zostanie wyprostowana linia krawężników, a szerokość jezdni zostanie wyregulowana do 7 metrów.

Chodniki zostaną wykonane z kostki betonowej. Natomiast jeśli chodzi o ścieżkę rowerową – zostanie wykonana z betonu asfaltowego, po zachodniej stronie i będzie miała 2 metry szerokości.

fot. internet, poglądowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE