Reklama

Reklama

Popularny lek na przeziębienie wycofany – sprawdź czy masz go w domu

Opublikowano: 11 grudnia 2017 11:42
Autor:

Popularny lek na przeziębienie wycofany – sprawdź czy masz go w domu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Febrisan to cieszący się dużym zainteresowaniem lek stosowany do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Jak informuje Główny Inspektorat Farmaceutyczny, ze sprzedaży zostaje wycofana jedna partia medykamentu. Wszystko przez zbyt dużą zawartość paracetamolu.

Reklama

Z aptek w całej Polsce wycofywany jest Febrisan z serii 375538 z datą ważności do stycznia 2019 roku.

- W dniu 8 grudnia 2017 r. do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął protokół nr NI-1833-17 z badań przeprowadzonych w Narodowym Instytucie Leków. Orzeczenie ww. protokole stanowi, iż badana próbka przedmiotowego produktu leczniczego nie odpowiada wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu - czytamy w decyzji GIF.

Niemal równo dwa miesiące temu z takiego samego powodu wycofano aż dwanaście serii tego bardzo popularnego w Polsce leku. Różnica polega na tym, że wtedy informacja pochodziła od samego producenta, a tym razem nieprawidłowości wykrył Narodowy Instytut Leków.

W przypadku posiadania leku z wyżej wymienionej partii, należy natychmiast wstrzymać jego zażywanie i pozbyć się go, wrzucając do specjalnych pojemników znajdujących się w aptekach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    M

    Wyrzucić? Niech kasę oddają!

  • 4 lata temu | ocena +1 / -1

    NabijanieKasy

    "nie odpowiada wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu" - czyli zamiast 500mg mamy 494 mg (wg. specyfikacji ważone na wadze +- 5mg). Pracuje w farmacji 15 lat i powiem wam, że to wszystko to pic na wodę.