Reklama

Reklama

Porządki w gminie Krośniewice

Opublikowano: wt, 4 sie 2015 08:00
Autor:

Porządki w gminie Krośniewice - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina zorganizowała sprzątanie ulic miasta w ramach prac społecznie użytecznych. Mają one na celu poprawę kwestii czystości ulic, stanu trawników i drzew w obrębie miasta i gminy.- Porządki przeprowadzane są sukcesywnie na terenie miasta i całej gminy. Obecnie trwa już kolejne w tym roku koszenie trawników i rowów. Przycinane są również korony drzew i zakrzaczenia - informuje Julianna Barbara Herman, burmistrz Krośniewic.

Reklama

Prace społecznie użyteczne to forma aktywizacji osób bezrobotnych bez prawa do zasiłku. Gmina zatrudnia osobę bez pracy w celu zlecenia jej wykonywania użytecznych dla miasta czynności. Przy przydziale do prac społecznie użytecznych uwzględnia się wiek, zdolność do wykonywania pracy oraz ewentualne kwalifikacje osób uprawnionych. Osoba skierowana do pracy otrzymuje wynagrodzenie nie mniejsze niż 6 zł za każdą przepracowaną godzinę, a wykonuje ją w wymiarze maksymalnie do 10 godzin w ciągu tygodnia.

Daje to szansę na pracę ludziom, którzy mają problemy ze znalezieniem stałego zatrudnienia. Ich działalność ma na celu między innymi doprowadzenie do ładu stanu ulic i chodników, koszenie trawników miejskich i przydrożnych rowów, obcinanie koron drzew oraz krzewów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)