Reklama

Reklama

Poseł pyta ministra. Z Kutna do Płocka dojedziemy w 25 minut?

Opublikowano: 10 listopada 2017 08:00
Autor:

Poseł pyta ministra. Z Kutna do Płocka dojedziemy w 25 minut? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pasażerowie podróżujący pociągami na linii Kutno-Płock nie kryją zadowolenia z faktu, że ta trasa wreszcie doczeka się remontu. Mają jednak swoje sugestie na ten temat, które przekazali kutnowskiemu parlamentarzyście, Tadeuszowi Woźniakowi. A ten zadał w tej sprawie szereg pytań ministrowi infrastruktury i budownictwa, Andrzejowi Adamczykowi.

Reklama

- Do mojego biura poselskiego w Kutnie wpływają zapytania mieszkańców ucieszonych informacją o planowanym remoncie linii kolejowej Kutno - Płock. Z uzyskanych informacji wiem, że obecnie jest przygotowywana koncepcja inwestycji linii kolejowej nr 33. W ostatnich latach linia przeszła kilka rewitalizacji – czytamy w piśmie Tadeusza Woźniaka.

Poseł zwraca uwagę, że obecnie czas przejazdu na linii Kutno-Płock wynosi od 59 do 77 minut, a sama trasa liczy 52 km. Mieszkańcy Kutna i pasażerowie postulują, by poprawić wydajność trasy Kutno-Płock.

- Przy założeniu, że pociąg jechałby z prędkością 140 km/h można skrócić czas przejazdu o ponad połowę do około 25 minut. Wpłynęło by to pozytywnie na możliwość przywrócenia połączenia Łódź – Olsztyn – twierdzi T. Woźniak.

Poseł Solidarnej Polski zadaje więc szereg pytań związanych z planowaną inwestycją. Woźniaka interesuje m.in. budżet przeznaczony na remont, koszt budowy 1 km dwutorowej linii wraz z siecią trakcyjną, oraz to, czy trasa będzie zelektryfikowana na całej długości. Oprócz odpowiedzi na te pytania, minister musi pochylić się jeszcze nad kolejnymi:

- Czy powstanie jedna koncepcja inwestycji czy kilka z wyszczególnieniem, ile kosztowałaby każda z nich? Czy rozważana jest budowa drugiego toru na całej długości trasy? Czy brana jest pod uwagę możliwość zwiększenia prędkości przejazdu pociągów do prędkości 140 lub 160 km/h? Jakie zostały przyjęte założenia przy opracowywaniu koncepcji? Czy planowany jest remont przystanków i stacji kolejowych znajdujących się przy tej linii? Czy w analizie będą zawarte informacje o obecnym ruchu pasażerskim i towarowym oraz symulacje o ile zwiększy się ten ruch zależnie od przyjętego wariantu remontu/modernizacji? - pyta w swojej interpelacji Tadeusz Woźniak.

Odpowiedź ministerstwa na pismo posła opublikujemy na naszych łamach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)
 • 4 lata temu | ocena +7 / -7

  kpt.Pękala

  Biedny ten poseł,już trzeba było lecieć wtedy do Smoleńska.Dzieci dostałyby rentę ,kobita znalazłaby se jakiegoś gacha a w Kutnie stałby pomnik posła-męczennika.A tak trzy kadencje i nadal nikt nie wie kto to Woźniak.

  • 4 lata temu | ocena +2 / -2

   wołodia

   Pojadą do Smoleńska razem z Jarkiem i resztą pislandi .Putin już szykuje pociąg,następna stacja Sybir.

 • 4 lata temu | ocena +12 / -12

  Zawiedziony

  Pozorant, wiem bo byłem kiedyś w biurze Pana posła. Dużo nagadał, naobiecywał, a nic nie zrobił. Zawsze głosowałem na Pana Tadeusza, lecz w najbliższych wyborach, ani ja ani moja rodzina nie oddadzą głosu na Pana Woźniaka.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  nyc

  kto to jest ten Wożniak????

 • 4 lata temu | ocena +14 / -14

  ritsuo

  Ale Woźniak się napracował! Brawo . Następna kadencja pewna. A tak serio to jak na 12 lat zasiadania w Sejmie to nie przypominam sobie specjalnych osiągnięć dla regionu ; nawet koledzy z SP go nie docenili nie dając mu żadnej funkcji, chodź wszyscy pozostali z drużyny Ziobry pełnią ważne funkcje.

 • 4 lata temu | ocena +6 / -6

  on67

  W taki czasie to dojedzie pan poseł ale z obroną BOR

 • 4 lata temu | ocena +12 / -12

  Prezes safarii

  Panie Pośle zajmij się najpierw linią do Łodzi i nie komfabuluj.Niech Pan zapyta Ministra dlaczego na samym starcie remontu i przebudowy stacji Kutno już są przekraczane terminy - wtakim tempie to i 5 lat ministrowi braknie.

 • 4 lata temu | ocena +4 / -4

  Patryk M.

  Poseł to GGGAAAYYYYY