Reklama

Poseł z Kutna vs. kulturowa rewolucja: jego wpis wywołał burzę. Poszło o związek pana z... kozą

Opublikowano:
Autor:

Poseł z Kutna vs. kulturowa rewolucja: jego wpis wywołał burzę. Poszło o związek pana z... kozą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Różnice światopoglądowe wywołały kolejną wymianę ognia na linii lewica - prawica. Tym razem pierwszy strzał oddał poseł PiS z Kutna, Tomasz Rzymkowski. W swoim wpisie na Twitterze odniósł się do najbliższych wyborów prezydenckich, przy okazji przedstawił swoją opinię na temat definicji związku małżeńskiego, a wszystko to okrasił rysunkiem satyrycznym, który wielu odebrało jako ''zaprzeczenie kultury''. Posłowi mocno oberwało się w ogólnoposlkich mediach, choć sam, w rozmowie z KCI, wyjaśnia, że satyra rządzi się swoimi prawami i nie miał zamiaru nikogo obrazić, a jedynie przedstawić swoje poglądy.

Na krytykę długo nie trzeba było czekać. Publisyści nie przebierali w słowach, nazywając zachowanie posła "zaprzeczeniem kultury", czy "intelektualnym ścierwem". Portal na Temat pisze o "odlocie posła PiS", a prof. Stanisław Żerko ma nadzieję, że poseł "pisał te bzdury po kilku głębszych", gdyż nie wierzy, że "jest takim kretynem".

Tomasz Rzymkowski zapewnia, że nie miał zamiaru nikogo obrazić, nie będzie jednak przepraszać za satyrę i własne poglądy. Jak bowiem podkreśla, mamy wolność słowa, a on nie zamierza rezygnować z wyrażania własnej opinii.

- Mam prawo do własnych poglądów, a jestem przeciwny rewolucji kulturowej, której domaga się część środowisk lewicowych. Rysunek pana Krauze, który zamieściłem na Twitterze, ma wydźwięk satyryczny i pochodzi sprzed 11 lat. Jest zabawny i jak każdy rysunek satyryczy, służy temu, żeby coś obśmiać. Jeżeli ktoś na żartach się nie zna, to ja mogę tylko mu wspólczuć. Nikogo ad personam nie atakuję. Jeżeli ktoś jest homoseksualistą, może w pełni korzystać ze swoich praw obywatelskich, nie jest przecież prześladowany. Ja jestem jedynie przeciwny dawaniu przywilejów związkom homoseksualnym. Mamy do czynienia z wojną światopogladową, a jej orędownicy chcą podważać fundament rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Ja się na to nie godzę - powiedział w rozmowie z KCI kutnowski poseł.

A Wy co sądzicie na ten temat? Zgadzacie się z Tomaszem Rzymkowskim?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE