Reklama

Poskarżył się do wojewody na starostwo

Opublikowano:
Autor:

Poskarżył się do wojewody na starostwo - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jeden z kutnowskich przedsiębiorców, prowadzący zakład opieki zdrowotnej, poskarżył się wojewodzie na urzędników ze Starostwa Powiatowego. Skargę będzie teraz rozpatrywać komisja rewizyjna.Zdaniem mieszkańca urzędnicy dopuścili się ogromnych zaniedbań i próbowali doprowadzić do upadłości jego firmy. Mieli też ignorować pisma mężczyzny.

Właściciel przychodni w związku z zaległościami wobec starostwa zawarł z nim w marcu ugodę. Zobowiązał się do spłaty należności w ratach. Jak twierdzi, starostwo mimo to pozwoliło na wszczęcie egzekucji komorniczej.

- Komornik w tym przypadku prowadzi tzw. podwójną egzekucją - z jednej strony zabiera ustawowo przewidzianą część środków na koncie, uwalniając tylko środki przeznaczone na wynagrodzenia pracowników. Z drugiej strony dłużnik jest zobowiązany do płacenia rat, do których zobowiązuje go zawarta ugoda ze starostwem w Kutnie, a wszystkie te działania komornicze są na wniosek starostwa - pisze w skardze właściciel przychodni.

- Zablokowanie kont bankowych powoduje dla mnie niepowetowaną szkodę, bowiem w wyniku działań komornika moja zdolność kredytowa w sposób znaczny została obniżona, co powoduje brak możliwości zaciągnięcia kredytu bankowego, który mógłbym przeznaczyć na spłatę należności, a także dalszy rozwój działalności, co przekłada się na zwiększenie zatrudnienia i polepszenia jakości świadczonych usług medycznych - czytamy dalej w skardze.

O rozstrzygnięciach komisji rewizyjnej w tej sprawie będziemy informować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE