Reklama

Posypią się mandaty? Będą wzmożone kontrole na drogach!

Opublikowano:
Autor:

Posypią się mandaty? Będą wzmożone kontrole na drogach! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższy weekend mogą posypać się mandaty. A to dlatego, że funkcjonariusze policji przeprowadzać będą kontrole.

W ubiegłym roku, w dniach od 31 sierpnia do 2 września, na terenie województwa łódzkiego doszło do 37 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 43 zostały ranne. Funkcjonariusze interweniowali przy 170 kolizjach. W trakcie licznych kontroli zatrzymali 68 nietrzeźwych kierujących.

W związku z tym, że ostatni weekend sierpnia to również powroty z wakacji, mundurowi postanowili przeprowadzić kontrole na trasach i w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

- Ostatni weekend wakacji to szczególny czas dla policjantów, których jak co roku w tym okresie będzie więcej na polskich drogach. Funkcjonariusze będą prowadzili wzmożone kontrole drogowe nie tylko na głównych trasach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, ale także w tych miejscach, które są wyjątkowo niebezpieczne. Ze szczególną uwagą będą sprawdzać między innymi czy kierowcy stosują się do znaków drogowych oraz ograniczeń prędkości, czy podróżujący będą zapięci w pasy bezpieczeństwa i oczywiście, czy osoba za kółkiem jest trzeźwa. Jak bowiem wskazują statystyki nie wszyscy kierujący biorą sobie do serca policyjne apele o trzeźwej jeździe i wsiadają do samochodu „wczorajsi” lub po kilku głębszych - informuje KWP Łódź.

Kierowcy powinni pamiętać, że przed wyruszeniem w drogę należy zadbać o stan techniczny samochodu. Przed jazdą należy upewnić się, czy wszystkie płyny w aucie są uzupełnione do odpowiedniego poziomu, czy wszystkie światła są sprawne, a koła odpowiednio napompowane. Nie zapominajmy także o tym, że dłuższą jazdę należy odpowiednio zaplanować. Złym pomysłem jest pokonywanie kilkusetkilometrowego dystansu naraz. Lepiej podzielić go na etapy z krótkimi postojami. Długa jazda męczy kierowcę, sprawia, że jego koncentracja spada. Postój na kilka minut co godzinę, półtorej dla rozprostowania nóg, wypicia kawy i odetchnięcia świeżym powietrzem sprawi, że nie będzie się tak bardzo męczył, a co za tym idzie, będzie bardziej skoncentrowany.

Policja przypomina również, że na trasach w miejscowościach wypoczynkowych będzie większy ruch. Kierowcy powinni przewidzieć pewne sytuacje na drodze i podczas jazdy kierować się rozsądkiem. Jak radzą mundurowi, lepiej wyjechać wcześniej i dojechać spokojnie, niż wybierać się w podróż na ostatni gwizdek, łamać przepisy i wykazywać się brakiem kultury na drodze.

- Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy ruszą w drogę w ten ostatni wakacyjny weekend dojadą do celu bezpiecznie i zachowując rozsądek uniknie niepotrzebnych zdarzeń! - czytamy na stronie policji wojewódzkiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE