Reklama

Reklama

Potrącenie rowerzysty w Kutnie. Policja apeluje o ostrożność

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Potrącenie rowerzysty w Kutnie. Policja apeluje o ostrożność - Zdjęcie główne

Kutnowska policja apeluje o ostrożność do kierowców jednośladów i samochodów.. | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Coraz wyższe temperatury i coraz dłuższe dni to doskonała zachęta dla rowerzystów i motocyklistów do ponownego korzystania ze swoich jednośladów nie tylko w celach rekreacyjnych, lecz także typowo użytkowych. Niestety, wiąże się z tym wzrost zdarzeń drogowych z ich udziałem. Dziś rano w Kutnie doszło do podobnego incydentu. Policja - jak zwykle w okresie wiosenno-letnim - apeluje o ostrożność i rozsądek.

Reklama

Zwolennicy podróży na dwóch kółkach muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, obciążone jest balastem przepisów, do których rowerzyści oraz motocykliści powinni się stosować.

- Apelujemy do kierujących jednośladami, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi, należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii - przypomina podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu pojazdu i posiadaniu podczas jazdy elementów odblaskowych, co znacznie poprawia bezpieczeństwo na drodze.

- Z kolei kierującym samochodami przypomianamy, aby  w okresie wiosnenno-letnim zwracali szczególną uwagę na motocyklistów oraz rowerzystów, którzy pojawią się w większej liczbie na drogach już w najbliższych dniach. Dzisiaj, 31 marca 2021 roku, do kutnowskiej Policji już wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ulicy 1-go Maja. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem peugeot, 44-letni mężczyzna, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście - relacjonuje podkom. Edyta Machnik.

Mężczyzna poruszający się jednośladem został zabrany do szpitala na badania.

- Drodzy użytkownicy dwóch i czterech kółek, przygotowując się do jazdy samochodem, motocyklem czy rowerem - zawsze bądźmy trzeźwi! - kończy oficer prasowy KPP Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy