Reklama

Potrzebujący otrzymali żywność

Opublikowano:
Autor:

Potrzebujący otrzymali żywność - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Dąbrowice dzięki zaangażowaniu wójt Doroty Dąbrowskiej i Katarzyny Banasiak przystąpiła we wrześniu do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.Do Dąbrowic przyjechały już cztery transporty żywności, a każda dostawa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców.– Nasza gmina jest gminą typowo rolniczą. Sporo osób ma niskie dochody i dlatego cieszę się, że udało nam się pozyskać to wsparcie. To bardzo ważna inicjatywa dla części mieszkańców. Do tej pory z tego rodzaju pomocy skorzystało już niemal 500 osób – mówi wójt.

Wśród artykułów żywnościowych przeznaczonych do rozdania dla osób potrzebujących znalazły się m.in.: cukier, mleko, ryż, dżemy, kasza, makaron, pulpety, olej, ser żółty i topiony, konserwy mięsne, płatki kukurydziane, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy a także sok jabłkowy i jogurt naturalny.

– W krótkim podsumowaniu dotychczasowej pomocy mogę powiedzieć, że za każdym razem na jedną osobę przypadało około 15 kg produktów spożywczych. Chcę podkreślić, że gmina z tego tytułu nie ponosiła żadnych kosztów. Osobiście pragnę podziękować panom: Jarosławowi Szczerbakowiczowi i Krzysztofowi Szulczewskiemu za zorganizowanie bezpłatnego transportu żywności – dodaje wójt.

W akcję włączyli się też pracownicy i stażyści urzędu gminy, którzy pomogli przy rozładunku oraz panie z Klubu Kobiet Aktywnych, które prowadziły rozdawnictwo produktów. Akcja będzie kontynuowana także w 2016 roku.

Aby skorzystać z pomocy trzeba spełnić określone kryteria dochodowe:
- 951 zł dla osób prowadzących samotnie gospodarstwo domowe
- 771 zł - na osobę w rodzinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE