Reklama

Powiat kutnowski i cała Polska w żółtej strefie! Wszędzie obowiązkowe maseczki

Opublikowano:
Autor:

Powiat kutnowski i cała Polska w żółtej strefie! Wszędzie obowiązkowe maseczki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Polsce odnotowujemy rekordową liczbę zakażeń koronawirusem, dlatego rząd zdecydował się na podjęcie kolejnych kroków w walce z pandemią. Dziś poinformował o tym premier, Mateusz Morawiecki.

Już dziś w strefie żółtej jest około 100 powiatów. Jak mówił premier, właśnie z tego powodu podjęto decyzję, że cała Polska zostaje objęta strefą żółtą.

- Podjęliśmy decyzję, że od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terytorium całego kraju. Oznacza to, że jest obowiązek zakrywania ust i nosa taki, jak w strefach żółtych - w przestrzeni publicznej i komunikacji – mówił w trakcie konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

W żółtej strefie należy zasłaniać usta i nos nie tylko w sklepach, ale także w przestrzeni publicznej. Wydarzenia kulturalne w przestrzeni zamkniętej mogą odbywać się z udziałem 25 proc. publiczności, w plenerze może to być maks. 100 osób, w kinach może być zajętych maks. 25 proc. miejsc.

W imprezach okolicznościowych (wesela, chrzciny itp.) może uczestniczyć maksymalnie 75 gości.

Zgromadzenia mogą odbywać się z udziałem maks. 150 osób, odległość miedzy różnymi zgromadzeniami musi wynosić min. 150 metrów. Z kolei w restauracjach może przebywać jedna osoba na 4 metry kwadratowe.

Dziś potwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnych 4280 osób. Ministerstwo zdrowia poinformowało również o 76 zgonach. To najwięcej zakażeń i zgonów od początku epidemii.

Wczoraj w skali całego kraju odnotowano 3003 przypadków choroby i 75 zgonów.

W TYM MIEJSCU informowaliśmy o dzisiejszym raporcie służb sanitarnych z powiatu kutnowskiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE